Pokojowa nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? Do Komisji Norweskiej wpłynął wniosek!

15.01.2019 21:07
Jerzy Owsiak podczas 27. finału WOŚP 2019|undefined Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jerzy Owsiak ma szansę na otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla 2019! Specjalny wniosek do Komisji Norweskiej skierował poseł partii Kukiz'15.

W poniedziałek 14 stycznia 2019, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zaatakowanego na scenie podczas 27. finału WOŚP, Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tym wydarzeniu Polacy zaczęli masowo wspierać Jurka Owsiaka. Internauci w swoich wpisach w mediach społecznościowych zaczęli używać hasztagów #MuremZaOwsiakiem i #Jurekzostań, chcąc namówić w ten sposób Owsiaka, aby pozostał na czele WOŚP.

Polscy muzycy rockowi, bardzo poruszeni tym faktem, również włączyli się do tej akcji, a wpisy na ten temat na oficjalnych profilach w social mediach zamieścili m.in. Łydka Grubasa, Big Cyc, Lao Che, Oddział Zamknięty i Proletaryat. 15 stycznia 2019 WOŚP przyjął rezygnację Jurka Owsiaka. Tymczasowo na stanowisku zastąpi go Piotr Burczyński, który do tej pory pełnił rolę wiceprezesa.

>> WOŚP zebrał miliard złotych! <<

Pokojowy Nobel dla Jurka Owsiaka? Jest wniosek

Kandydaturę Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 został złożony do Komisji Norweskiej przez Andrzeja Kobylarza, posła na sejm z ramienia Kukiz'15. Poinformował o tym na swoim Facebooku, zamieszczając skan potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. Nominacja została złożona na prośbę Rafała Collinsa, który napisał, że:

Wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyły, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon rozgrzany do czerwoności, rachunek za połączenia do Oslo pewnie zwali mnie z nóg ;-) Uruchomiłem chyba wszystkie kontakty jakie mam... i udało się ! 
Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP
Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. 
Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza.
Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc min. tak :
`Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters`
Pozostaje trzymać kciuki…
Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję.

Petycja "Murem za Owsiakiem"

Internauci postanowili zorganizować również petycję, by namówić Jurka Owsiaka do powrotu na stanowisko prezesa fundacji. W internecie pojawiła się także specjalna petycja, którą podpisało już ponad 200 tysięcy ludzi. 

Justyna Kierzkowska|undefined
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.