Pokojowa nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? Do Komisji Norweskiej wpłynął wniosek!

15.01.2019 21:07
Pokojowa nagroda Nobla dla Jurka Owsiaka? Do Komisji Norweskiej wpłynął wniosek! Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Jerzy Owsiak ma szansę na otrzymanie Pokojowej Nagrody Nobla 2019! Specjalny wniosek do Komisji Norweskiej skierował poseł partii Kukiz'15.

W poniedziałek 14 stycznia 2019, po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, zaatakowanego na scenie podczas 27. finału WOŚP, Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po tym wydarzeniu Polacy zaczęli masowo wspierać Jurka Owsiaka. Internauci w swoich wpisach w mediach społecznościowych zaczęli używać hasztagów #MuremZaOwsiakiem i #Jurekzostań, chcąc namówić w ten sposób Owsiaka, aby pozostał na czele WOŚP.

Polscy muzycy rockowi, bardzo poruszeni tym faktem, również włączyli się do tej akcji, a wpisy na ten temat na oficjalnych profilach w social mediach zamieścili m.in. Łydka Grubasa, Big Cyc, Lao Che, Oddział Zamknięty i Proletaryat. 15 stycznia 2019 WOŚP przyjął rezygnację Jurka Owsiaka. Tymczasowo na stanowisku zastąpi go Piotr Burczyński, który do tej pory pełnił rolę wiceprezesa.

>> WOŚP zebrał miliard złotych! <<

Pokojowy Nobel dla Jurka Owsiaka? Jest wniosek

Kandydaturę Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 został złożony do Komisji Norweskiej przez Andrzeja Kobylarza, posła na sejm z ramienia Kukiz'15. Poinformował o tym na swoim Facebooku, zamieszczając skan potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia. Nominacja została złożona na prośbę Rafała Collinsa, który napisał, że:

Wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyły, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon rozgrzany do czerwoności, rachunek za połączenia do Oslo pewnie zwali mnie z nóg ;-) Uruchomiłem chyba wszystkie kontakty jakie mam... i udało się ! 
Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP
Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. 
Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza.
Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc min. tak :
`Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters`
Pozostaje trzymać kciuki…
Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję.

Petycja "Murem za Owsiakiem"

Internauci postanowili zorganizować również petycję, by namówić Jurka Owsiaka do powrotu na stanowisko prezesa fundacji. W internecie pojawiła się także specjalna petycja, którą podpisało już ponad 200 tysięcy ludzi. 

Justyna Kierzkowska - wydawca portalu Antyradio.pl
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.