18.06.2019 11:00

Pol'and'Rock 2019: Fiński zespół kolejną gwiazdą festiwalu

Pol'and'Rock ogłosił kolejnego artystę, który wystąpi na festiwalu w Kostrzynie nad Odrą w 2019 roku. Zagraniczną gwiazdę z pewnością większość z was kojarzy.

Pol'and'Rock 2019 lineup
SZYMON AKSIENIONEK/Reporter/EAST NEWS

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą w 2019 roku będzie obchodzić swoje 25. urodziny. W audycji "Zaraz będzie ciemno" w Antyradiu Jurek Owsiak postanowił ogłosić kolejnego artystę, który wystąpi na Pol'and'Rock 2019. Kto zatem wystąpi na Dużej Scenie? Okazuje się, że zespół, który kojarzy chyba każdy fan ciężkiego brzmienia.

Lordi w Polsce 2019

Finowie zagrają na Dużej Scenie podczas 2. dnia festiwalu. Zespół został założony w 1992 roku i zadebiutowała podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w 2002 roku. Wszystko jednak zaczęło się w Rovaniemi z inicjatywy wokalisty, Tomiego "Mr. Lordi". Charakterystyczną cechą zespołu są kostiumy członków.Panowie czerpali pomysły na stylizację z horrorów, a bez nich nie pokazują się publicznie. Cała charakteryzacja jest tworzona przez założyciela grupy. Każdy kostium ważny ok. dziesięć kilogramów i nie przepuszcza powietrza. Maski są zaś stworzone z piankowego lateksu.

Zespół wydał swoją debiutancką płytę "Get Heavy" w 2002 roku. Singiel "Would You Love a Monsterman" trafił na szczyty fińskich list przebojów. Grupa wybrała się nawet na trasę z Nightwish, a dzięki temu grono ich fanów znacznie się powiększyło. W 2018 roku Lordi wydało dziewiąty album zatytułowany "Sexorcism", który wzbudził masę kontrowersji.

Skazani na busa z Antyradiem

Przypominamy również o akcji "Skazani na busa z Antyradiem", w ramach której redakcja zabierze słuchaczy na tegoroczny Pol'and'Rock Festival. Wydarzenie odbywa się w dniach 1-3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.  

Tagi: Lordi PolAndRock Festival