Polacy nagrali cover "Strangelove" Depeche Mode. W klipie zagrała Katarzyna Figura [WIDEO]

08.09.2021 16:51
Depeche Mode Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Posłuchajcie, jak brzmi cover Depeche Mode w wersji polskiego zespołu, który do swojego projektu zaprosił Katarzynę Figurę.

Wejherowski zespół Spirit in the forest gra covery Depeche Mode od 1,5 roku. To grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki brytyjskiego zespołu i poprzez swoje covery chce pokazywać piękno twórczości Depeche Mode. Zespół nagrał swoją wersję "Strangelove", do którego powstał teledysk z Katarzyną Figurą. Jak brzmi ten cover?

Polecamy

Polacy nagrali cover "Strangelove" Depeche Mode. W klipie zagrała Katarzyna Figura [WIDEO]

Damian Podbielski z zespołu Spirit in the forest zdradził, jak doszło do współpracy ze słynną aktorką:

Udało nam się skontaktować z Katarzyną Figurą i zaaranżować spotkanie, podczas którego przedstawiliśmy nasz pomysł na klip. Pani Katarzynie bardzo spodobała się nasza wizja teledysku i zgodziła się z nami współpracować.

Wideo wejcherowskiego zespołu nawiązuje do oryginalnego, czarno-białego klipu, który został wyreżyserowany przez długoletniego współpracownika Depeche Mode, Antona Corbijna. Zobaczcie, jak prezentuje się cover w wykonaniu polskich muzyków:

Polecamy

Polski zespół nie bez powodu wybrał akurat ten utwór z repertuaru Depeche Mode. Jak wyjaśnia Damian Podbielski:

Wybraliśmy utwór "Strangelove" bo jest to piosenka o miłości i namiętności. Katarzyna Figura jest piękną i namiętną kobietą – symbolem lat 80 i 90., która oddaje to swoją grą. Pani Katarzyna posiada również charakterystyczny głos i śpiewa pewne frazy w naszym coverze w refrenach.

Obecnie zespół Spirit in the forest ćwiczy materiał na koncerty, które planowo mają się odbyć w sezonie letnim w 2022 roku. 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.