Polak pokazał Linkin Park jak powinien brzmieć „Heavy”

Jakub Gańko
06.03.2017 12:22
Polak pokazał Linkin Park jak powinien brzmieć „Heavy” Fot. kadr z wideo

Ostatni singiel Linkin Park wzbudził mnóstwo kontrowersji, również w Polsce. Jeden z rodzimych muzyków wziął sprawy w swoje ręce...

Jaki jest „Heavy”, każdy już słyszał. Zarówno Chester Bennington, jak i Corey Taylor bronią tego singla, nic jednak nie zmieni faktu, że większość dotychczasowych fanów zespołu jest bardzo rozczarowana popowym brzmieniem, który nijak nie kojarzy się już z dawną twórczością Linkin Park.

Doszło aż do tego, że Bloodywood, kapela specjalizująca się w metalowych coverach popowych utworów, postanowiła sprawdzić jak brzmiałby nieszczęsny „Heavy”, gdyby Mike Shinoda i spółka nie zdecydowali się na współpracę z ekipą Katy Perry i Miley Cyrus, a zamiast tego wrócił do numetalowych korzeni.

I na bardzo podobny pomysł wpadł Filip z projektu Aldehyd. Nie tylko od nowa nagrał i zaaranżował feralny singiel, aby przypominał on bardziej czasy płyt „Hybrid Theory” i „Meteora”, lecz nawet... zadbał o odpowiednio utrzymany w klimacie „In The End” teledysk, w którym wspomógł się CGI na enginie Unity.

Efekty jego pracy obejrzycie (i usłyszycie) poniżej:

Co ciekawe, nie tylko muzycy z YouTube'a biorą się za przerabianie wyjątkowo nieciężkiego utworu Linkin Park. Robi to też... sam zespół. Z jakim dystansem podchodzi do swojego nowego utworu, mogliśmy zaobserwować w trakcie jego prób, które fani mogli oglądać w internecie. Był zarówno stary, dobry nu metal, jak i... reggae. Czy kawałek równie ciekawi zabrzmi 17 czerwca 2017 na Impact Festival w Krakowie?

Cóż, dobrze wiedzieć, że nawet w obecnym wcieleniu w zespole nie brakuje kreatywnych pomysłów i nieszablonowych rozwiązań. Sam Chester Bennington potwierdzał to, opowiadając o pracy z Julią Michaels i Justinem Tranterem, duetem odpowiedzialnym za przeboje Justina Biebera, Seleny Gomez czy Britney Spears.

To jest właśnie najpiękniejsze w kreatywności. Nikt nie wie, skąd ona się bierze, nikt tego nie rozumie. To tak, jakbyśmy mieli osobną część mózgu, w której pojawiają się nagle określone pomysły. To po prostu niesamowite.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.