02.08.2019 11:30

Pol'and'Rock 2019 rozpoczęty. Jak pierwszego dnia bawili się festiwalowicze?

1 sierpnia 2019 wystartowała jubileuszowa edycja festiwalu Pol'and'Rock. Już pierwszego dnia nie obyło się bez wzruszeń i pozytywnych dźwięków.

Rozpoczęcie Pol'and'Rock 2019
foto: Dominik Malik

Jubileuszowa edycja festiwalu Pol'and'Rock ruszyła! Fanów wydarzenia nie udało się zniechęcić trudnościami z dojazdem ani, dość kapryśną w tym roku, pogodą. Pod scenami roi się od kolorowych, pozytywnych i szeroko uśmiechniętych ludzi, którzy bawią się w rytmie ulubionej muzyki. A nad całym przedsięwzięciem czuwa Jurek Owsiak, który jak co roku wzrusza przemowami, motywuje postawą i traci głos od zapowiadania kolejnych kapel na scenie.

Pol'and'Rock 2019: Oficjalne rozpoczęcie festiwalu

1 sierpnia 2019 roku punktualnie o 15:00 wystartował 25. festiwal Pol'and'Rock. Zebrani pod Dużą Sceną usłyszeli charakterystyczny gwizdek, a impreza została oficjalnie otwarta. Jubileuszowa edycja wydarzenia nie mogła obyć się bez symboli i niespodzianek. Nad Kostrzynem przeleciały samoloty, a Pokojowy Patrol rozdał pod sceną 10 tysięcy słoneczników. Kwiaty są wspomnieniem pierwszych edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, które odbywały się w Żarach, gdzie na festiwalowym polu rosły właśnie słoneczniki. 

Pol'and'Rock 2019 godzina "W"
Pol'and'Rock 2019 godzina "W"
Przeczytaj także Na Pol'and'Rock 2019 oddano cześć bohaterom. Godzina "W" na 25. edycji festiwalu

Od tamtego czasu minęło 25 lat, festiwal rozrósł się do ogromnych rozmiarów, a co roku wydaje się, że pod scenami skacze coraz więcej osób. Przez lata pojawiło się tutaj więcej scen, więcej atrakcji, udogodnień i miejsc, gdzie festiwalowicze mogą szukać niezapomnianych wrażeń. Nie zmieniło się tylko jedno. Pol'and'Rockowy przekaz. Wszyscy, którzy przyjeżdżają do Kostrzyna nad Odrą muszą pamiętać, że tutaj liczy się miłość, pokój i muzyka - do końca świata i jeden dzień dłużej.

W tym roku Jurek Owsiak wykrzykiwał ze sceny wiele słów o tolerancji i szacunku. Jak zwykle podkreślił, jak ważny jest festiwal w Kostrzynie, gdzie każdy może być sobą i prosił, abyśmy szanowali to wyjątkowe miejsce. 

"

To jest mój kawałek ziemi, o który będę dbał i szanował. To jest mój dom, w którym panuje miłość, tolerancja, braterstwo i przyjaźń. Tak mi dopomóż rock'n'roll!  "

Pierwszy koncert na Dużej Scenie podczas 25. Festiwalu Pol'and'Rock zagrał Ziggy Marley. Najstarszy syn Boba Marleya rozbujał publiczność, która tańczyła w rytm pozytywnego reggae. Ponadto, jak co roku podczas Festiwalu, upamiętniono powstańców walczących i poległych podczas Powstania Warszawskiego. O godzinie 17:00 Poland’and’Rock Festival zatrzymał się na minutę ciszy. 

Podczas pierwszego dnia festiwalu zagrali również Black Stone Cherry, The Adicts, Gogol Bordello, Avatar czy Parkway Drive.

Zobacz też: Woodstock oficjalnie został odwołany. Miał 50 lat 

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Pol'and'Rock Festival