14.11.2018 12:29

Pol'and'Rock Festival będzie miał podwyższone ryzyko? Tak twierdzi Jurek Owsiak

Jurek Owsiak poinformował, że Pol'and'Rock Festival 2019 otrzyma status imprezy podwyższonego ryzyka. Skąd takie wnioski?

Pol'and'rock 2018
foto: SZYMON AKSIENIONEK/Reporter

Twórca festiwalu Przystanek Woodstock, który od 2018 roku funkcjonuje pod nazwą Pol'and'Rock Festival, Jurek Owsiak opublikował smutną wiadomość na swoim Facebooku. Organizator twierdzi, że impreza otrzyma w 2019 roku status podwyższonego ryzyka.

Pol'and'Rock Festival 2019 ze statusem podwyższonego ryzyka?

W programie "Kropka nad i" gościem Moniki Olejnik był senator Adam Bielan. Dziennikarka poruszyła w rozmowie temat niebezpieczeństw związanych z organizacją marszu organizowanego z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada przez środowiska narodowe. Senator porównał zgromadzenie do festiwalu Pol'and'Rock i podkreślił, że w 2018 roku na imprezie zanotowano 180 przestępstw i 850 sytuacji łamania prawa i regulaminu wydarzenia. Owsiak w swoim wpisie poprawił Bielana i poinformował, że przestępstw było 140, ale najistotniejsza sprawa, którą pominięto to fakt, że impreza od lat jest bardzo dobrze strzeżona, a większość incydentów została zgłoszona w pierwszej kolejności do działającego na terenie festiwalu Pokojowego Patrolu.

Jurek Owsiak twierdzi, że słowa Adama Bielana nie były przypadkowe i trzeba być przygotowanym na to, że Pol'and'Rock 2019 otrzyma status imprezy podwyższonego ryzyka.

"

Senator Adam Bielan nie przypadkowo zestawił te wydarzenia. Pierwszy głos został wypuszczony, podwyższone ryzyko już jest nam narzucone. Żebyśmy nawet nakryli ognioodpornym kloszem teren całego festiwalu, to jeżeli nieznawca rock'and'rolla mówi o tym w taki sposób, to tak będzie.  "

Mimo to organizator zapewnia, że staranne przygotowania do 25. edycji Pol'and'Rock Festivalu trwają, a koncerty się odbędą. Wyraził również nadzieję, że na Najpiękniejszym Festiwalu Świata po raz kolejny dopisze frekwencja, która według organizatorów mogła sięgnąć w 2018 roku nawet 700 tysięcy uczestników.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News Jerzy Owsiak Pol'and'Rock Festival