22.07.2016 15:01

Policja stworzyła klip do „The Sound Of Silence” Disturbed

Utwór cieszy się dużym powodzeniem i tym razem został użyty do nietypowego filmu. 

Policja stworzyła klip do „The Sound Of Silence” Disturbed
foto: Postdlf, CC-BY-SA-3.0-migrated, Razvan Orendovici, CC-BY-2.0

Utwór duetu Simon & Garfunkel stał się pierwszym przebojem muzyków i pochodzi z 1965 roku z albumu „Sounds of Silence”. Disturbed często bierze na warsztat numery, które niekoniecznie kojarzą się z kapelą. Nie inaczej sprawa się ma z utworem „The Sound Of Silence”. 

Cover znalazł się na krążku „Immortalized” z 2015 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno fanów jak i tych, którzy niekoniecznie przepadają za kapelą. David Draiman cieszy się, że nie bał się zaryzykować i wykonać ten słynny numer, dzięki któremu pokazał swoje wokalne możliwości.

Interpretacja Disturbed powoduje, że niejednemu zakręciła się łezka w oku. Numer został wykorzystany m.in. w amerykańskim „Tańcu z gwiazdami”, gdzie głuchoniemy uczestnik programu chciał poprzez ten utwór pokazać tragedię osób niepełnosprawnych.

Teraz również policja z North Richland Hills w stanie Teksas postanowiła wykorzystać utwór do filmiku, który powstał jako hołd policjantom ryzykującym każdego dnia swoje życie:

Choć film powstał w marcu 2016 roku to w kontekście ostatnich zdarzeń w USA nabiera nowego znaczenia. Disturbed udostępnił to nagranie na swoim profilu na Facebooku pokazując w ten sposób, że wspiera policjantów w ich niełatwej pracy.

Opis pod wideo wyraźnie zaznacza, że film jest hołdem w stronę policjantów:

"

Walka, którą spotykamy na ulicy nie ustaje pod koniec zmiany. Nigdy w pełni nie zdejmujemy mundurów policyjnych. Jednak dzięki wsparciu naszych ludzi i społeczności wracamy z powrotem każdego dnia. "

W kwestii wydarzeń, w których zginęli policjanci w Dallas, David Draiman nagrał film komentując te zajścia i mając nadzieję, że nastaną lepsze czasy:

"

Po prostu chcemy wszystkim życzyć pomyślności. Wiem, że był to ciężki czas dla miasta. Straciliście facetów ubranych na niebiesko. „Niebiescy” wiele znaczą, wszyscy sporo znaczą, „czarni” wiele znaczą. Nie ma żadnej różnicy. Kochajcie się wzajemnie, bądźcie dla siebie dobrzy i miejmy nadzieję, że wkrótce nadejdą lepsze czasy, bardziej spokojne. Bądźcie bezpieczni i ludzie z Dallas - bądźcie silni. "

Miejmy nadzieję, że tak się stanie. W związku z sytuacją na świecie powróciła dyskusja dotycząca posiadania broni. Jednym ze zwolenników jest Tom Araya, który uważa, że w każdym domu powinna być broń.

Jak oceniacie film policji do utworu „The Sound Of Silence”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Disturbed