09.08.2018 11:22

Policja zaprzeczyła, ze na Wacken uciekło dwóch starszych mężczyzn z domu opieki. Prawda jest całkiem inna

Historia dwóch emerytów poruszyła fanów muzyki, ale okazało się, że było nie do końca tak, jak to opisały media.

Policja zaprzeczyła, ze na Wacken uciekło dwóch starszych mężczyzn z domu opieki. Prawda jest całkiem inna
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Rozgłos sprawie nadała niemiecka stacja telewizyjna Deutsche Welle. Poinformowała, że dwóch pensjonariuszy domu opieki zbiegło na metalowy festiwal Wacken Open Air w niemieckim Szlezwiku-Holsztynie. Starsi panowie mieli się jakoś przedrzeć na teren festiwalu i… świetnie się na nim bawić.

Okazało się, że w rzeczywistości było trochę inaczej. DW sprostowała swoje poprzednie doniesienia – ujawniła, że dwóch mężczyzn w rzeczywistości uciekło z kliniki psychiatrycznej.

Starsi panowie uciekli na Wacken. Czy tak rzeczywiście było?

Prawdziwe informacje na temat rzekomej ucieczki na Wacken przedstawiła policja w oficjalnym oświadczeniu dla mediów. Zbiegowie wcale nie są emerytami – mają 58 i 59 lat. W dodatku nawet nie dotarli na Wacken Open Air. W oświadczeniu napisano:

"

Mają problemy ze zdrowiem psychicznym (…) Pojechali do miasta Wacken, by imprezować i pić alkohol. "

Policja dodała, że panowie skończyli imprezę w „beznadziejnej sytuacji”, co jest zapewne sugestią, że ich imprezowanie było bardzo żywiołowe. Zabrani zostali do namiotu medycznego, przeznaczonego dla uczestników festiwalu Wacken. Z tego właśnie wynikło całe nieporozumienie i piękna medialna historia o emerytach, uciekających na festiwal.

Wacken Open Air 2018

Tegoroczny festiwal w Wacken odbył się w dniach 2-4 sierpnia 2018. Antyradio.pl reprezentowała tam nasza fotograf Romana Makówka. Zobaczcie jej fotorelacje z występów m.in. Childrem Of Bodom, Behemotha, Sepultury, Fisha i Epiki.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Wacken Open Air