20.11.2015 08:00

Policjant zaśpiewał z metalowym zespołem - zwolniono go z pracy

Metal drzemie w duszy ludzi różnych profesji. Jednak zdaniem niektórych nie powinno się tego zawsze okazywać - zwłaszcza jeżeli ma się akurat na sobie uniform reprezentujący nasze miejsce pracy.

Policjant zaśpiewał z metalowym zespołem - zwolniono go z pracy
foto: kadr z wideo

O zwolnieniu oficera Andrewa Ricksa zdecydowali jego przełożeni na Florydzie, gdy ten w swoim policyjnym mundurze pojawił się na scenie podczas koncertu grupy Vital Remains. Wykonał razem z muzykami początek utworu „Let The Killing Begin”. Zwierzchnicy policjanta być może byliby w stanie zrozumieć jego upodobania muzyczne. Gorzej jednak z akceptacją tego, że okazuje je w mundurze i to wykrzykując do mikrofonu słowa tekstu o zabijaniu i ukrzyżowaniu Chrystusa.

Do tej sytuacji doszło w Sanford w listopadzie 2015 roku. Zobaczcie moment scenicznego występu Andrewa Ricksa, który nie miał dla niego szczęśliwego finału:

I jeszcze spojrzenie na wydarzenie z innej perspektywy oraz z możliwością odsłuchania kontrowersyjnego utworu w całości:

Bezpośredni przełożony policjanta, Cecil B. Smith, który oddalił go od służbowych obowiązków, wydał oświadczenie w tej sprawie:

"

Incydent tej natury zaburza cienką nić zaufania, którą i tak mają do nas obywatele. Oddział Policji w Sanford nie może sobie pozwolić na tolerowanie takiego zachowania. Ważne jest to, żebyśmy budowali i umacniali zaufanie wobec nas wśród mieszkańców. Bazując na otrzymanych informacjach konieczne jest, aby nie pojawiły się żadne nieporozumienia przy podjętych natychmiastowo działaniach w podobnych sytuacjach. Będziemy kontynuować te procedury, żeby zapewnić mieszkańców Sanford o naszym profesjonalizmie. "

W służbach Oddziału Policji w Sanford Andrew Ricks pracował od stycznie 2010 roku. Wcześniej, przez jedyne sześć miesięcy, służył w mieście Apopka. Sam zainteresowany sprawą odmówił udzielenia komentarzy.

Czasami bywa jednak tak, że ludzie sami zostawiają za sobą swoje życie zawodowe, aby skupić się na graniu muzyki, tak jak to było w przypadku pewnego kolejarza. Można jednak próbować godzić ze sobą pracę i pasję - przykładem na to naukowiec, który odkrył wodę na Marsie.

Robert Skowronski
Tagi: Duperele