08.12.2016 11:21

Polscy artyści, których najczęściej słuchano za granicą w 2016 według Spotify

W czołówce znalazło się kilka kapel mocnego grania. Sprawdźcie, o jakich zespołach jest mowa.

Polscy artyści, których najczęściej słuchano za granicą w 2016 według Spotify
foto: materiały prasowe

Serwis Spotify postanowił podsumować muzyczny rok 2016. Śmieszne zachowania użytkowników trafiły nawet na billboardy reklamujące platformę, dzięki czemu dowiedzieliśmy się m.in. że 1 235 mężczyzn polubiło playlistę „Girls Night”.

Platforma zdradziła również, którzy artyści reprezentujący dany gatunek byli najczęstszym wyborem słuchaczy i jeśli chodzi o rock oraz metal wyniki nie były zaskakujące, bo w czołówce znalazła się m.in. Metallica.

A jakich polskich artystów wybierali zagraniczni użytkownicy Spotify? Okazuje się, że w pierwszej 10. jest całkiem sporo artystów reprezentujących mocne brzmienie:

foto: materiały prasowe

Zwycięzca, czyli Marcin Przybyłowicz jest odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do gry „Wiedźmin 3. Dziki Gon”. W czołówce znaleźli się również kompozytorzy muzyki filmowej - Abel Korzeniowski, który stworzył ścieżkę dźwiękową m.in. do filmu „Samotny mężczyzna” oraz Zbigniew Preisner. Na liście pojawił się również Michał Szpak, który reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji oraz zespół house'owy Loui & Scibi.

Cieszy zatem fakt, że w tym zestawieniu nie zabrakło też twórców mocniejszych brzmień takich, jak Behemoth, Vader, Decapitated czy Riverside. W zasadzie te 4 kapele na tej liście to żadne zaskoczenie, bowiem wiadomo nie od dziś, że właśnie te zespoły to jedne z naszych najlepszych polskich towarów eksportowych.

Zaskoczyła Was lista polskich artystów, których najczęściej słuchano za granicą w 2016 według Spotify?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Behemoth Riverside Vader Decapitated