06.07.2017 16:57

Polscy fani Depeche Mode stworzyli klip do „Going Backwards”

Mroczny teledysk powstał z okazji koncertu kapeli w Warszawie, który odbędzie się 21 lipca 2017 roku.

Polscy fani Depeche Mode stworzyli klip do „Going Backwards”
foto: kadr z wideo

Zespół właśnie wydał 14. studyjny album „Spirit”. Z krążka pochodzą single „Where's the Revolution” oraz „Going Backwards”, do którego ostatnio powstał klip w 360 stopniach. Tymczasem polscy fani postanowili stworzyć własną wersję teledysku do tego numeru z okazji zbliżającego się warszawskiego koncertu Depeche Mode w Warszawie.

Za teledysk odpowiedzialna jest Adrianna Dziedziela, która ma na swoim koncie już sporo fanowskich klipów do utworów brytyjskiej kapeli. W wideo do „Going Backwards” wzięło udział około 20 osób. Jeżeli zaś chodzi o fabułę, to reżyserka chciała pokazać tajemniczą postać, która przemierza różne obszary spotykając dziwne postacie nawiązujące do zwierząt, o których jest mowa w utworze. Tak jak mówi tekst piosenki - ludzie się cofają, dziwaczeją, stają się jak zwierzęta.

Co dalej dzieje się z tajemniczą kobietą w klipie? Przekonajcie się sami:

Pomysł na taką wersję klipu pojawił się u Ady przy pierwszym odsłuchu płyty pod koniec marca 2017. Reżyserka od razu wpadła na pomysł fabuły i zaczęła szukać fanów Depeche Mode, którzy chcieliby wystąpić w klipie nagrywanym w Łodzi.

Przypomnijmy, że Depeche Mode pojawi się nie tylko na warszawskim koncercie 21 lipca 2017, ale również na trzech występach w 2018 roku. Zespół odwiedzi Kraków, Łódź oraz Gdańsk.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Depeche Mode