11.10.2017 11:41

Polscy fani Florence and the Machine nagrali specjalny teledysk z okazji 10-lecia zespołu

W związku z okrągłą rocznicą założenia zespołu, wielbiciele Florence and the Machine z całej Polski postanowili przygotować wyjątkowy klip i tym samym uhonorować grupę. 

Polscy fani Florence and the Machine nagrali specjalny teledysk z okazji 10-lecia zespołu
foto: kadr z wideo

Grupa powstała w 2007 roku w Londynie i do tej pory wydała 3 albumy studyjne. W 2009 roku premierę miała płyta „Lungs”, na której znalazły się takie utwory, jak „Dog Days Are Over”, „You've Got the Love”, „Rabbit Heart (Raise It Up)” i „Kiss with a Fist”. Z kolei w 2011 roku ukazał się krążek „Ceremonials”, promowany kawałkami „What the Water Gave Me”, „Shake It Out” i „No Light, No Light”. Ostatni z do tej pory nagranych albumów zespołu - „How Big, How Blue, How Beautiful” z m.in. numerami „What Kind of Man” i „Ship to Wreck” - trafił na sklepowe półki w maju 2015 roku.

Florence Welch ma na swoim koncie także współpracę z Calvinem Harrisem przy opublikowanym w 2012 roku singu „Sweet Nothing”. W 2016 roku grupa skomponowała i nagrała też 3 utwory do gry Final Fantasy XV.

Inicjatywa stworzenia teledysku wyszła od 5-osobowej grupy adminów zarządzających fanpage'em Florence + the Machine Fan Club PL na Facebooku. Zobaczcie, jak wygląda ostateczna wersja tego teledysku, który otrzymał tytuł „Whole Heart”:

Wczytywanie...

Nagrania odbywały się w ramach WHAT THE HELL Chapter III - ogólnopolskiego zlotu fanów Florence + the Machine organizowanego przez fanclub już trzeci rok z rzędu. Udział w nich wzięło około 100 fanów z całej Polski. Sam materiał powstawał przez 2 dni w Warszawie - pierwsza część została zrealizowana 4 sierpnia 2017 w Parku Skaryszewskim oraz Łazienkach Królewskich, zaś druga została nagrana dzień później podczas przebieranej imprezy klubowej. Za stronę techniczną - obsługę kamer, montaż, postprodukcję czy dźwięk - odpowiadała jedna z adminek, Ada.

Pomysłodawcy podkreślają, że to nie pierwszy taki projekt, który udało się zrealizować, jednak bez wątpienia - z uwagi na rocznicę - wyjątkowy.

"

„Whole Heart” jest kompilacją utworów z wszystkich trzech albumów zespołu, a także piosenek spoza oficjalnej dyskografii. Łącznie nawiązaliśmy do 30 utworów a jako ich spoiwo wybrałyśmy demo, będące kulminacją wszystkiego, co najlepsze w muzyce Florence and the The Machine. Kochamy tę piosenkę za jej monumentalne brzmienie, owinięty w metafory tekst i niezwykłą tematykę, wyrażającą geniusz i osobliwość Florence w spektakularny sposób. "

Grupa Florence and the Machine wystąpiła w Polsce kilkukrotnie, m.in. podczas Open'er Festival 2016. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Florence and the Machine