11.01.2017 15:10

Polscy fani stworzyli klip do utworu poświęconego Davidowi Bowiemu

Twórczość muzyka zainspirowała polskich wielbicieli do tego, aby stworzyć utwór oraz klip, który nawiązuje do jego twórczości i życia. Jak prezentuje się ten projekt?

Polscy fani stworzyli klip do utworu poświęconego Davidowi Bowiemu
foto: kadr z wideo

10 stycznia 2017 roku minął dokładnie rok od śmierci David Bowiego. Z tej okazji polscy studenci ze Śląska wraz z reżyserem oraz producentem Pawłem Cichońskim stworzyli specjalny projekt, by złożyć hołd artyście. 

Pomysł narodził się w głowie basisty Łukasza Winklera, który jeszcze przed śmiercią Davida Bowiego marzył o usłyszeniu wokalisty na koncercie. Pomyślał on, że skoro Bowie niestety już dla nas nie zagra, to fani mogą zagrać dla niego.

Paweł Cichoński, który zainteresował się tym pomysłem, tak opowiedział o tej akcji:

"

Gdy tylko Łukasz powiedział mi o swoim pomyśle, w pełni poczułem jego koncepcję i razem z przyjaciółmi rozwinęliśmy ją, przygotowując muzykę oraz scenariusz filmu. Później zebraliśmy całą resztę ekipy, nagraliśmy utwór i teledysk. Osobiście w Bowiem najbardziej fascynuje mnie ewolucja jaką przechodził przez całą swoją karierę. Choć zjednywał sobie fanów w danym stylu muzycznym, nigdy nie zostawał przy odcinaniu kuponów i wciąż poszukiwał. "

Poza ogólną koncepcją filmowego hołdu twórcy chcieli stworzyć obraz składający się z mniejszych oraz większych „smaczków”, które rozszyfruje każdy fan Davida Bowiego. Wiele miejsc w teledysku nawiązuje do życia muzyka, dlatego też możemy zobaczyć kadry z Berlina i Warszawy, o czym wspomniał Cichoński:

"

W naszym utworze i filmie, których premierę od początku planowaliśmy na pierwszą rocznicę śmierci, chcieliśmy wrócić do tamtego pamiętnego dnia, którego dowiedzieliśmy się o odejściu Bowiego, co fanom wydało się wręcz niemożliwe, gdyż jego twórczość zawsze otaczała atmosfera tajemniczości i jakby innej rzeczywistości. "

Zobaczcie, jak prezentuje się utwór All the Nightmares” oraz powstały do niego teledysk:

Twórcy tego projektu mają na swoim koncie wygraną na katowickiej edycji 48 Hour Film Project i z filmem „Evviva l'arte!” artyści jadą w marcu 2017 na finał światowy w Ameryce.

David Bowie nie przestaje inspirować, a jego 70. urodziny postanowiono hucznie obchodzić w Brixton Academy, gdzie na specjalnym koncercie wystąpili m.in. muzycy Def Leppard i King Crimson. Co więcej 8 stycznia 2017 roku ukazała się nowa EP-ka Davida Bowiego - „No Plan”, co niezwykle uszczęśliwiło wielu fanów spragnionych nowych nagrań od legendy rocka.

Jak oceniacie projekt polskich fanów stworzony, by uczcić 1. rocznicę śmierci Davida Bowiego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele David Bowie