18.02.2019 15:02

Polscy licealiści nie znają Led Zeppelin i mylą Beatlesów z Arctic Monkeys

Na jednym z kanałów na YouTubie pojawił się film, w którym młodzi ludzie próbują zgadnąć, jakich klasyków rocka właśnie słuchają. Zobacz, jakie popełniali błędy.

Licealiści vs muzyka rockowa
foto: kadr z wideo/ DZIKIE UCHO

Kanał "Dzikie Ucho" ma już na YouTubie niemal 30 tysięcy subskrypcji. Znajdziemy na nim filmy, na których osoby w różnych przedziałach wiekowych mierzą się z zagadkami muzycznymi, filmowymi czy telewizyjnymi. W jednym z nagrań polska wokalistka Margaret odgaduje piosenki o miłości, w innym dorośli słuchają współczesnych hitów i próbują podać ich autorów. 

Polska młodzież
Polska młodzież
Przeczytaj także Czego najczęściej słucha polska młodzież? Niestety nie muzyki rockowej

Licealiści kontra muzyka rockowa. Nie znają Led Zeppelin?

W kolejnym z odcinków, twórcy Dzikiego Ucha zaprosili do programu licealistów i gimnazjalistów, którzy zmierzyli się z prawdziwymi klasykami muzyki rockowej. Spytano ich o grupę Queen, Led Zeppelin, Beatlesów czy polski Perfect. Nie wszyscy dobrze wypadli w rywalizacji. Szczególnie dzisiaj, kiedy tak dużą popularnością cieszy się film "Bohemian Rhapsody" dziwi fakt, że jeden z nastolatków uznał, że w Queen śpiewa niejaki Freddy Moreno. Inny uczestnik rywalizacji pomylił Perfect z Kazikiem, a większość zebranych nastolatków uznała, że po raz pierwszy słyszy "Stairway To Heaven" Led Zeppelin. 

Dużo lepiej młodzi ludzie poradzili sobie z hitem Bon Jovi, "Livin' On A Prayer". Chociaż nie każdy z nich potrafił podać tytuł i autora utworu, to większość deklarowała, że zna kompozycję ze słyszenia. Kolejne schody pojawiły się przy pytaniu o "Come Togheter" The Beatles. Jeden z uczestników zabawy porównał utwór do Arctic Monkeys, a potem Red Hot Chili Peppers, innym strzałem było Foo Fighters. Na szczęście w filmie pojawiło się też sporo poprawnych odpowiedzi, a dwoje uczestników odpowiadało na pytania bezbłędnie.

Zobacz też: >>Według badań religijni ludzie nie słuchają metalu<<

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele