Polscy muzycy wspominają Pawła Adamowicza i apelują: "Stop nienawiści!"

15.01.2019 17:00
Polscy muzycy wspominają Pawła Adamowicza i apelują: "Stop nienawiści!" Fot. Jaap Arriens/Xinhua News/East News

Polscy twórcy muzyki proszą o zaprzestanie nienawiści po śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska w czasie finału WOŚP.

W wyniku tragicznych wydarzeń w Gdańsku, 13 stycznia 2019 podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po kilkugodzinnej operacji zmarł Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Został ugodzony kilkukrotnie nożem przez 27-letniego Stefana W., karanego wcześniej za przestępstwa, który w grudniu 2018 zakończył odbywanie kilkuletniej kary pozbawienia wolności. Także w związku z tą sytuacją, Jerzy Owsiak zrezygnował z szefowania fundacją WOŚP.

Zmarły Paweł Adamowicz pożegnany podczas marszu milczenia

14 stycznia 2019 odbył się marsz milczenia w Gdańsku. Mieszkańcy pożegnali swojego prezydenta przy dźwiękach coveru "The Sound of Silence" w wykonaniu Disturbed. 

Polscy muzycy apelują o zaprzestanie przemocy w Polsce

Na swoich kanałach social media polscy artyści proszą o zakończenie narodowego sporu i ponadpartyjną jedność wszystkich obywateli. Wielu z nich udostępniło utwory z mocnym przekazem o wzajemnym szacunku mimo różnych poglądów politycznych i poszanowaniu wzajemnych praw. Wielu z nich łączy się w bólu z rodziną zmarłego prezydenta Gdańska i dziękuje za działania na rzecz równości wszystkich grup społecznych. Muzycy chcą zaprzestania przemocy i nienawiści w codziennym życiu publicznym. 

>> Polscy muzycy rockowi murem za Owsiakiem: "Juras, nie poddawaj się!" <<

T.Love

Happysad

Coma

Ga-Ga/Zielone Żabki

Big Cyc

Wilki

Acid Drinkers

Poparzeni Kawą Trzy

Piotr Rogucki

Hunter

Lady Pank

Daria Zawiałow

Domowe Melodie

Blue Cafe

Policja walczy z nienawiścią w internecie

Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza policja zatrzymuje osoby, które w sieci – między innymi w mediach społecznościowych – nawołują do nienawiści. Wpisy są aktywnie monitorowane – szef MSWiA zapowiada surowe konsekwencje dla tych, którzy grożą innym użytkownikom w mediach społecznościowych.

Justyna Kierzkowska - wydawca portalu Antyradio.pl
Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.