01.02.2016 14:43

Polscy policjanci odzyskali gitary warte 20 000 zł

Jeśli nie macie najlepszego zdania o polskich stróżach prawa, oto dowód na to, że jednak potrafią wywiązywać się ze swoich obowiązków.

Polscy policjanci odzyskali gitary warte 20 000 zł
foto: MAx 92, CC BY-SA 3.0

W listopadzie 2015 roku funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji wpadli na trop złodziei rowerów. Policjanci wzięli pod obserwację trzech mężczyzn i wkrótce przyłapali na gorącym uczynku transport jednośladów ukradzionych z klatki schodowej bloku w Łomiankach. Oprócz rowerów w samochodzie znaleziono również marihuanę.

Zatrzymani mężczyźni - Adam A. (28 l.), Wiktor N. (40 l.) i Stefan B. (29 l.) - szybko zostali podejrzani także o kradzieże sprzętu AGD, nart, deski snowboardowej, kijów golfowych, a nawet... śnieżarki. Wśród przywłaszczonego sprzętu odnaleziono też dwie gitary elektryczne warte około 20 000 zł.

Jeden z instrumentów znaleziono w lombardzie na warszawskim Bemowie, inny w prywatnym mieszkaniu na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

policja1
policja2

Instrumenty należą do Łukasza Targosza, polskiego kompozytora muzyki filmowej, a także producenta muzycznego i filmowego. Był odpowiedzialny m.in. za ścieżki dźwiękowe do filmów „Służby specjalne”, „Kamienie na szaniec” oraz „Listy do M.”, a także do seriali „Wataha”, „Prawo Agaty” czy „Naznaczony”.

Muzykowi skradziono w zeszłym roku z piwnicy na Wilanowie aż dziewięć gitar. Jak pochwalił się na swoim prywatnym profilu na Facebooku, ostatecznie dzięki interwencji policji udało mu się odzyskać już pięć z nich.

Policja potwierdziła, że to jeszcze nie koniec całej sprawy, a obecnie bada, czy zatrzymani mogli być powiązani również z innymi przestępstwami. Na razie usłyszeli zarzuty wspomnianych kradzieży oraz posiadania marihuany.

Nie jest to może jeszcze dowód na to, że podobnie jak jej amerykański odpowiednik, polska policja kocha metal i nie ma nic przeciwko domówkom, ale pierwsze lody zostały przełamane. To nie pierwszy raz, kiedy okazało się, że stróże prawa mogą się przydać muzycznej braci i naprawdę pomóc w przypadku kradzieży. We wrześniu 2015 roku poznańscy funkcjonariusze odzyskali ręcznie robione gitary włoskich muzyków warte 200 tysięcy zł. Cieszymy się razem z Łukaszem i oby jak najwięcej takich radosnych nowin!

A jakie Wy macie pozytywne doświadczenia z interwencjami policji?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele