23.01.2019 14:05

Polscy uczniowie nagrali cover "Imagine" Johna Lennona wspierając akcję #stopnienawiści

Młodzież z Dąbrowy Górniczej postanowiła zareagować na wszystko to, co działo się ostatnio w naszym kraju. Posłuchajcie, jak wypadł cover utworu "Imagine".

Polscy uczniowie w coverze Imagine
foto: kadr z wideo

Happy Choir tworzą uczniowie Prywatnych Szkół Skłodowskiej w Dąbrowie Górniczej. Młody chór ma już na swoim koncie cover "Nieboskłon", który był hymnem Męskiego Grania 2017, jak również zaprezentowali własną wersję utworu "Początek" z Męskiego Grania 2018. Tym razem młodzież postanowiła nagrać utwór Johna Lennona.

Polscy uczniowie nagrali cover "Imagine" Johna Lennona wspierając akcję #stopnienawiści

Jeden z wokalistów Happy Choir, Mateusz Ligenza, zdradził redakcji Antyradio.pl, jak pojawił się pomysł na nowy cover chóru:

"

Obserwowaliśmy ostatnio sytuację jaka ma miejsce w naszym kraju i postanowiliśmy powiedzieć temu stanowcze NIE! Bardzo szybko zmobilizowani ogromnymi emocjami wzięliśmy się do pracy. W czwartek, 17 stycznia 2019 wraz z naszą prowadzącą Panią Aleksandrą Jabłońskią-Błokowksą spotkaliśmy się i rozmawialiśmy na temat tego, co możemy zrobić. Jak wyrazić co czujemy? Wtedy pojawiła się wizja, aby tym razem nagrać klip o pokoju na świecie. A co mogło by pasować do tego bardziej niż "Imagine" Johna Lenona? Chyba nie ma na świecie drugiej takiej piosenki która aż tak potrafi zjednoczyć wszystkich ludzi. "

W taki sposób młodzież zareagowała na śmierć Pawła Adamowicza, który został zaatakowany przez nożownika podczas finału 27. WOŚP. To zdarzenie spowodowało głośną dyskusję w internecie, która obrała bardzo złe tory. Mowa nienawiści i "hejt" stał się na tyle dotkliwi, że wielu ludzi postanowiło sprzeciwić się takiej sytuacji chociażby tworząc hasztag #stopnienawiści i publikując grafiki oraz wypowiedzi namawiające do wzajemnego szacunku.

Ekipa z Happy Choir postanowiła natomiast nagrać cover, by pokazać, że są jeszcze marzyciele, którzy podobnie jak John Lennon, marzą o lepszym świecie. Nagranie powstało zaledwie w jeden dzień - zobaczcie, jak dzieciaki wypadły w coverze "Imagine".

"Ostatnia puszka Pawła Adamowicza"

Śmierć prezydenta Gdańska poruszyła serca wielu Polaków. Jedna z mieszkanek Gdańska w dniu śmierci prezydenta Pawła Adamowicza postanowiła zorganizować internetową zbiórkę pieniędzy, w celu zapełnienia ostatniej puszki WOŚP w imieniu zmarłego prezydenta miasta. Efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania, bo zebrano aż 16 milionów złotych.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele John Lennon