Piękna polska gitarzystka nagrała cover grupy Mastodon
Joanna Chojnacka
06.11.2018 14:18
Piękna polska gitarzystka nagrała cover grupy Mastodon Fot. kadr z wideo

Mastodon w wykonaniu kobiety z gitarą? Proszę bardzo. Ada Kaczanowska nagrała cover „Blood and Thunder”.

Ada Kaczanowska od 2 lat publikuje na swoim kanale na YouTubie covery utworów największych metalowych kapel. Ma już na koncie interpretację numerów Judas Priest, Metalliki, Pantery czy Iron Maiden. Tym razem zagrała Mastodona.

Polska gitarzystka gra Mastodona

Gitarzystka nagrała cover utworu „Blood and Thunder” z albumu „Leviathan” z 2004 roku. Pod filmem obiecała, że wkrótce wróci z kolejnymi hitami swoich ulubionych wykonawców.

Trzeba przyznać, że w metalowym świecie, który zdominowali mężczyźni, perełka jaką niewątpliwie jest Ada – to rzadkość.

Covery popularniejsze od oryginałów

Przez to, że Ada bierze na warsztat gigantów gatunku, jej wersje utworów raczej nie mają szansy stać się bardziej popularnymi od tych autorstwa Iron Maiden czy Judas Priest. Jednak wielu wykonawcom udało się przebić swoimi coverami oryginały. Dobrym przykładem jest np. utwór „Whiskey In The Jar”, kojarzony głównie Metalliką, jednak pierwszym zespołem, który nagrał numer na bazie irlandzkiej przyśpiewki ludowej był The Dubliners. Z kolei autorem „The Man Who Sold the World” jest David Bowie, a nie jak uważa wielu – Nirvana.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.