05.12.2018 10:48

Polska grupa thrashmetalowa wraca na scenę po 26 latach

Starzy metalowi wyjadacze, którzy mają na koncie pierwsze edycje Metalmanii, pewnie ich pamiętają. Po 26 latach ciszy, polska grupa thrashmetalowa wraca na scenę.

Destroyers
foto: Destroyers/Facebook

Thrashmetalowa grupa Destroyers powstała w 1985 roku w Bytomiu. Muzycy znani są starszej metalowej publiczności z pierwszych edycji festiwalu Metalmania. Po kilku latach grania, grupa zdecydowała, że zawiesi działalność. Chociaż minęło już tyle czasu, że ich powrót na scenę nie wydawał się możliwy, to okazuje się, że będziemy mogli zobaczyć ich występ na żywo ponownie.

Destroyers wraca po 26 latach ciszy

W 2019 roku zespół Destroyers będzie świętował 30-lecie wydania debiutanckiej płyty "Noc Królowej Żądzy". Z tej okazji muzycy przygotowali niespodziankę dla fanów. Wystąpią pierwszy raz od 26 lat podczas drugiej edycji festiwalu Helicon Metal Festival. 30 marca 2019 roku w warszawskim klubie VooDoo na potrzeby koncertu reaktywuje się także grupa STOS. W line-upie pojawi się też MonstruM, Savager i niemiecka formacja Sacred Steel. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że to nie koniec składu wydarzenia.

fest
Joanna Chojnacka