16.07.2020 15:30

Polska pękła na pół w najnowszym singlu Organka. Posłuchaj utworu "Pogo", który opisuje naszą rzeczywistość

Grupa Organek prezentuje pierwszy singiel z najnowszej płyty, której premierę zaplanowano na jesień. Nowy utwór to metaforyczna kompozycja "Pogo". 

Organek
foto: Antyradio.pl

Zespół Organek prezentuje pierwszy singiel z nowej, długo wyczekiwanej płyty, której premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku. Nowy utwór nazywa się „Pogo”, a za teledysk odpowiada reżyserski tandem Szupica/Kiziewicz.

Organek z singlem "Pogo"

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest wieków. Chocholi taniec w Weselu Wyspiańskiego, terror i przemoc w Tangu Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w Rejsie Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo.

Taco Hemingway
Taco Hemingway
Przeczytaj także Taco Hemingway ostro o Polsce w najnowszym singlu. "Przestałem wierzyć w Polskę dawno"

W zapowiedzi singla czytamy o inspiracjach do utworu. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. Pogo jest współczesną emanacją tego samego problemu. To grupowy, brutalny taniec, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.

Lider zespołu, Tomasz Organek, komentuje:

"

Polska pękła na pół, a nad nią odbywa się kolejny chocholi taniec. Pogo. Jeden na drugiego, byleby uderzyć z całej siły. Najlepszą obroną jest podobno atak. Musimy ją teraz wspólnie zacząć zlepiać. Człowiek z człowiekiem. Ale żeby to zrobić, musimy najpierw zrozumieć dlaczego pękła. "

Utwór PPogo” jest również zwiastunem mini trasy koncertowej ORGANEK POGO MINI TOUR 2020, która startuje już 20 lipca w Toruniu.

ORGANEK POGO MINI TOUR 2020. Gdzie? Kiedy?

  • 20.07 – Toruń – CKK Jordanki
  • 21.07 – Łódź – Wytwórnia
  • 22.07 – Warszawa – Stodoła
  • 5.08 – Poznań – CK ZAMEK
  • 6.08 – Wrocław – Sala Gotycka – Stary Klasztor
  • 7.08 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury
  • 9.08 – Kraków – Forty Kleparz

Bilety w cenie od 99 zł, możecie kupić między innymi w sieci eBilet.

Pol'and'Rock
Pol'and'Rock
Przeczytaj także Znamy rozpiskę festiwalu Pol'and'Rock 2020. Kto, kiedy i o której godzinie zagra w studiu WOŚP?
Tagi: Rock News Organek