Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel zwyciężczynią 16. edycji konkursu

Romana Makówka
25.11.2018 19:58
Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Roksana Węgiel zwyciężczynią 16. edycji konkursu Fot. AP/Associated Press/East News

Choć Roksana Węgiel nie zaśpiewała rockowego przeboju bez wątpienia osiągnęła coś, co do tej pory nie udało się żadnemu reprezentantowi Polski. I dotyczy to zarówno edycji dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Roksana Węgiel z Polski wygrała Eurowizję Junior 2018 z piosenką „Anyone I Want To Be”, pokonując reprezentantów z 19 innych państw. Konkurs odbył się w niedzielę 25 listopada w Mińsku na Białorusi. Zwycięski utwór został skomponowany w języku polskim oraz angielskim.

Eurowizja Junior 2018. Roksana Węgiel wygrywa!

W głosowaniu jury 1. miejsce zajęła Australia, z kolei Polska uplasowała się na 7. pozycji, jednak o ostatecznym wyniku zadecydowały głosy publiczności. To właśnie widzowie zadecydowali o tym, że Polska wygrała 16. edycję Eurowizji Junior, a 13-letnia Roksana Węgiel jest pierwszą reprezentantką naszego kraju, której udało się osiągnąć taki rezultat w tym konkursie. Nastolatce udało się pobić jak dotąd najlepszy wynik Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci - 8. miejsce Alicji Regi z 2017 roku, która zaśpiewała wtedy utwór "Mój dom". 

Zobaczcie zwycięski występ piosenkarki:

Eurowizja Junior 2018 - WYNIKI

 1. Polska
 2. Francja
 3. Australia
 4. Ukraina
 5. Malta
 6. Kazachstan
 7. Włochy
 8. Gruzja
 9. Armenia
 10. Rosja
 11. Białoruś
 12. Macedonia
 13. Holandia
 14. Izrael
 15. Irlandia
 16. Azerbejdżan
 17. Albania
 18. Portugalia
 19. Serbia
 20. Walia

Polska gospodarzem 17. Edycji Eurowizji dla dzieci?

Choć według regulaminu kraj, który zwycięża w konkursie ma prawo do organizacji kolejnej edycji festiwalu u siebie, nie ma jednak takiego obowiązku. trudno jednak spodziewać się, żeby organizatorzy podjęli taką decyzję i nie chcieli promować Polski a przy okazji polskich tradycji muzycznych. W którym polskim mieście mógłby się odbyć 17. konkurs Eurowizji Junior? Kandydatów za pewne będzie wielu - stadion PGE Narodowy w Warszawie, TAURON Arena w Krakowie czy też Atlas Arena w Łodzi. Szczegóły poznamy zapewne w ciągu najbliższych miesięcy. Liczymy też, że w 2019 polska reprezentacja sięgnie po nieco bardziej rockowy repertuar ;)

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.