Polska zorganizuje w 2019 roku Konkurs Eurowizji dla Dzieci

Joanna Chojnacka
10.12.2018 14:42
Polska zorganizuje w 2019 roku Konkurs Eurowizji dla Dzieci Fot. EN/PER/Capital Pictures/Capital Pictures/East News

TVP i EBU potwierdziły 10 grudnia 2018 roku, że Polska zostanie organizatorem kolejnej edycji Konkursu Eurowizji dla Dzieci. 

Konkurs Eurowizji dla Dzieci 2018 roku należał do Roksany Węgiel. Dziewczyna wygrała ostatnią edycję rywalizacji, która odbyła się w Mińsku. Po odebraniu nagrody przez Polkę pojawiły się głosy, że nasz kraj ma szansę zorganizować konkurs w przyszłym roku. Dziecięca Eurowizja rządzi się bowiem innymi prawami niż dorosła odsłona wydarzenia. Zwycięski kraj nie staje się automatycznym organizatorem kolejnej edycji.

Eurowizja Junior 2019: Polska oficjalnym organizatorem konkursu

10 grudnia 2018 roku Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców ogłosiła, że Polska będzie oficjalnym organizatorem Eurowizji Junior 2019, czytamy na eurowizja.org. Prezes TVP, Jacek Kurski podkreślił gotowość polskich mediów na wydarzenie oraz zapowiedział ciężką pracę nad przygotowaniami do wydarzenia, które ruszają już dziś.

Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. 

Polska nie była jedynym krajem, który chciał otrzymać możliwość zorganizowania kolejnej edycji Eurowizji Junior. Do tej pory Europejska Unia Nadawców nie wybrała konkretnych kryteriów doboru organizatorów wydarzenia, jednak na przestrzeni 16 edycji imprezy aż 5 razy organizacja konkursy przypadała zeszłorocznym zwycięzcom. Główny inspektor wykonawczy Eurowizji Junior, Jan Ola Sand przyznał, że nie może doczekać się polskiej edycji wydarzenia.

Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.