01.03.2018 15:46

Polski elektroniczny zespół stworzył utwór inspirowany „Stranger Things”

Bokka zapowiedziała nowy krążek i udostępniła singiel „In Love With The Dead Man”, w którym usłyszymy nawiązania do klimatu rodem z popularnego serialu.

Koncert grupy Bokka
foto: East News

Zespół Bokka jest znany wśród kręgów fanów muzyki alternatywnej i wielbiciele kapeli niecierpliwie wyczekiwali na kolejną, trzecią płytę. Szał na zespół rozpoczął się w 2013 roku, gdy na rynku pojawił się debiutancki krążek zatytułowany po prostu „Bokka”. Dwa lata później światło dzienne ujrzała kolejna płyta „Don't Kiss and Tell”.

20 kwietnia 2018 pojawi się kolejny album pod tytułem „Life On Planet B”. Zanim jednak ujrzymy płytę na sklepowych półkach Bokka opublikowała singiel zapowiadający to wydawnictwo.

Bokka z singlem rodem ze „Stranger Things”

Co ciekawe zespół przyznał się, że inspiracją do stworzenia singla „In Love With The Dead Man” jest klimat serialu „Stranger Things”:

"

Tekst oparty jest na prawdziwej historii, która wydarzyła się 50 lat temu. Po nagłej śmierci ukochanego, który utonął, młoda dziewczyna przeniosła swoje życie nad grób, uczyła się, spotykała ze znajomymi, spędzała tam każdą możliwą chwilę. "

Posłuchajcie zatem, jak brzmi ten kawałek:

Na nowym krążku zespołu pojawi się 10 utworów zarejestrowanych w Little Studio w Konstancinie. Daniel Walczak jest współproducentem tego materiału, zaś za miks odpowiada Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz zespół.

Jeżeli chcielibyście zobaczyć kapelę na żywo, to najbliższy koncert odbędzie się w kwietniu 2018 w Poznaniu na Enea Spring Break Showcase Festival & Conference oraz i 20 kwietnia 2018 w Gdańsku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Stranger Things