16.01.2020 10:32

Polski festiwal z prestiżowym tytułem Najlepszego Europejskiego Festiwalu 2019

European Festival Awards 2019 rozdane. Wśród nagrodzonych wydarzeń muzycznych znalazł się jeden z najpopularniejszych festiwali w Polsce.

Festiwal
foto: shutterstock.com

W listopadzie 2019 poznaliśmy kandydatów do nagród European Festival Awards. Wśród nominowanych znalazło się kilka imprez organizowanych w Polsce. Szansę na to wyjątkowe wyróżnienie w kategorii Najlepszy Mały Festiwal miał Tauron Nowa Muzyka Katowice, Najlepszy Nowy Festiwal - Mystic Festival i FEST Festival, Najlepszy Line-up Roku - Open'er Festival, Najlepszy Średni Festiwal - Kraków Live Festival, Mystic Festival, OFF Festival Katowice, Orange Warsaw Festival. O nagrodę za Najlepszy Duży Festiwal walczył z kolei Pol'and'Rock Festival i Open'er Festival.

European Festival Awards 2019: Sukces polskiego festiwalu

Dzięki głosom publiczności oraz międzynarodowego jury, na ceremonii European Festival Awards w holenderskim Groningen triumfował Open'er. Festiwal organizowany w Trójmieście otrzymał nagrodę za Najlepszy Duży Festiwal w Europie. Organizatorzy imprezy pochwalili się wynikami i podziękowali fanom wydarzenia na swoim Facebooku.

Koncert
Koncert
Przeczytaj także Metal Hammer Festival 2020 ogłosił kolejne gwiazdy imprezy

Open'er Festival 2020. Kto wystąpi?

Twórcy festiwalu Open'er nie spoczywają na laurach. Przez lata podwyższali poprzeczkę organizacją imprezy i jej atrakcyjnym line-upem. Również w tym roku fani przekroju wielu gatunków muzycznych będzie zadowolonych z gości wydarzenia.

Gwiazdą festiwalu Open'er 2020 będzie jedna z najbardziej rozchwytywanych wokalistek na świecie, autorka płyty "Lover" z 2019 roku, która była najchętniej kupowanym albumem w 2019 roku w Stanach Zjednoczonych - Taylor Swift. Na festiwalowej scenie pojawi się także rockowa grupa Foals, świeża polska krew na rynku hiphopowym - schafter, big thief, Michael Kiwanuka, Martin Garrix, FKA twigs, jeden z najpopularniejszych raperów na świecie - Kendrick Lamar, ASAP Rocky czy Twenty One Pilots.

Open'er Festival 2020 odbędzie się w dniach 1-5 lipca, a bilety na wydarzenie są nadal dostępne na alterart.pl.

Zobacz też: Pol'and'Rock Festival 2020: Znamy pierwszą zagraniczną gwiazdę 

Tagi: Rock News Open'er Festival