19.10.2017 10:37

Polski koncert Dillinger Escape Plan w teledysku do „Limerent Death”

Jeden z najważniejszych zespołów w historii nurtu mathcore kończy działalność. W jednym z jego ostatnich klipów znalazły się sceny, które wyglądają znajomo dla polskich fanów.

Polski koncert Dillinger Escape Plan w teledysku do „Limerent Death”
foto: kadr z wideo

Teledysk powstał do utworu „Limerent Death” z ostatniego albumu Amerykanów, „Dissociation”, który ukazał się 16 października 2016. Ostatniego w dosłownym sensie – zespół pod koniec 2017 roku zakończy 20-letnią działalność.

Godną pamiątką po grupie, nazwanej przez magazyn „Kerrang” „najlepszym koncertowym zespołem świata” będzie koncertowe wideo w reżyserii Olega Rooza. Wokalista Greg Puciato mówił o klipie:

"

Mogliśmy pójść normalnym trybem i wydać wideo, zanim nasza płyta się ukazała, ale prawda jest taka, że byliśmy wyczerpani komponowaniem i nagrywaniem oraz przytłoczeni rozpadem. Po prostu nie mogliśmy się wtedy tym zająć. Poza tym wiedzieliśmy, że do tej piosenki najlepiej będzie pasował materiał live, a wtedy jeszcze nie mieliśmy żadnego. Więc mamy taki drobiazg, w reżyserii Olega Rooza, który towarzyszył nam na naszej ostatniej europejskiej trasie i bez przerwy filmował. Minął dopiero rok od premiery naszego albumu, do końca zespołu jest jakiś tuzin koncertów, ale hej, jesteśmy spóźnieni stylowo. "

W teledysku znalazły się ujęcia z polskiego koncertu zespołu. Dillinger Escape Plan zagrał 11 lutego 2017 w klubie Stodoła w Warszawie. Dzień później miał wystąpić w Krakowie, ale zespołowy autokar miał wypadek i koncert odwołano. Występ odbył się ostatecznie 10 sierpnia 2017. Amerykanie wolą najwyraźniej wspominać te miłe chwile spędzone w Polsce, skoro umieścili w swoim teledysku zarejestrowany u nas materiał. W klipie znaleźć można ujęcia zarówno z Warszawy, jak i Krakowa. Zobaczcie film do „Limerent Death”:

Pod koniec 2017 roku Dillinger Escape Plan zagra trzy pożegnalne koncerty w Nowym Jorku i zawiesi działalność. Zespół powstał w 1997 roku i nagrał 6 albumów studyjnych.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Dillinger Escape Plan