20.07.2018 11:37

Polski muzyk nagrał cover „Battle Symphony” Linkin Park w hołdzie Chesterowi Benningtonowi

Projekt Edge Of Possibility Krzysztofa Kesslera w rocznicę śmierci wokalisty Linkin Park opublikował poruszający cover jednego z utworów zespołu.

Polski muzyk nagrał cover „Battle Symphony” Linkin Park w hołdzie Chesterowi Benningtonowi
foto: kadr z wideo

Trudno w to uwierzyć, ale Chestera Benningtona nie ma z nami już od roku. 20 lipca 2017 wokalista powiesił się w swoim domu w Palos Verdes w Kalifornii. Po jego śmierci ujawniono, że zmagał się z depresją i uzależnieniem od narkotyków. Miał tylko 41 lat.

Dziś przypada zatem pierwsza rocznica tragicznej śmierci Chestera. Fani Linkin Park na całym świecie w tym dniu oddają zmarłemu idolowi rożnego rodzaju hołdy. Oczywiście, nie brakuje także tych muzycznych.

Edge Of The Possibility - cover „Battle Symphony” Linkin Park 

Edge Of The Possibility to działający w Londynie muzyczny projekt polskiego multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta, Krzysztofa Kesslera. Wraz ze znajomymi fanami Linkin Park w rocznicę śmierci wokalisty zespołu przygotował cover „Battle Symphony”, pochodzącego z ostatniego albumu Amerykanów, „One More Light” z 2017. W opisie utworu na YouTube czytamy:

"

20 lipca 2017 wokalista Linkin Park, Chester Bennington odebrał sobie życie po latach zmagań z depresją i uzależnieniem. Dziś, rok później, chcemy uczcić życie legendy, która nigdy nie umrze.

Chester. Dziękujemy za wspaniałą muzykę, wspomnienia, wzruszenia i łzy, jakie wywoływał twój mocny i piękny głos. Nigdy nie zapomnimy o tobie i twoim dziedzictwie. Dziś i każdego innego dnia obiecujemy – będziesz z nas dumny. "

Utwór zaśpiewał wokalista Lucas Green. Posłuchajcie:

Jak Wam się podoba to wykonanie?

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Linkin Park Chester Bennington