27.02.2019 13:37

Polski muzyk rockowy stracił dom w pożarze. Ucierpiała cała jego rodzina

Rockowa grupa Pioch z miejscowości Chojno zaapelowała na swoim Facebooku o pomoc dla jednego z członków kapeli. Rodzina muzyka straciła dom w pożarze.

Pioch
foto: kadr z wideo/Pioch

Grupa rockowa Pioch z małej wsi Chojno niedaleko Wronek ma już za sobą liczne koncerty w swoich rodzinnych stronach. Zespół pojawił się na 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szamotułach, a 16 lutego 2019 roku odbył się jeden z ich ostatnich koncertów w Kultowej w Poznaniu. Niestety członkowie Piochu zostali zmuszeni na jakiś czas odłożyć muzykę na dalszy plan. Jednego z muzyków spotkała bowiem olbrzymia tragedia.

Fred Durst
Fred Durst
Przeczytaj także Fred Durst stracił dom w pożarze w Kalifornii. Ewakuowano też Lady Gagę i Neila Younga

Spłonął dom członka grupy rockowej Pioch

W wyniku pożaru jeden z członków grupy Pioch stracił swój dom w Chojnie. Jego czteroosobowa rodzina została bez dachu nad głową. Na szczęście okoliczni mieszkańcy wykazali się dużą empatią wobec ofiar tragedii. Bardzo szybko udało się uzyskać pomoc materialną, a darów rzeczowych przekazywanych na rodzinę było tak dużo, że poszkodowani musieli poprosić o zaprzestanie dostarczania nowych rzeczy. W sieci pojawiła się także zbiórka pieniędzy, która ma na celu pomoc rodzinie muzyka z grupy Pioch. 27 lutego 2019 roku na koncie akcji znalazło się niemal 40 tysięcy złotych. 

Jak czytamy na stronie, nikt z płonącego domu nie zginął, a zdrowiu rodziny nie zagraża niebezpieczeństwo. 

"

Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową. Ogień błyskawicznie się rozprzestrzeniał i domownicy nie mieli szans na ocalenie żadnych elementów domu czy wyposażenia. Na szczęście wszyscy zdążyli opuścić płonący lokal ratując własne zdrowie i życie.

Po kilku minutach zostały tylko zgliszcza. Mimo szybkiej interwencji nie zdołano nic uratować. Rodzice razem z dziećmi w wieku 6 i 2 lat znaleźli schronienie u rodziny. "

Wszystkich zachęcamy do wsparcia akcji.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News