20.02.2019 13:28

Polski muzyk stworzył cover „Numb” Linkin Park w hołdzie Chesterowi Benningtonowi

Posłuchajcie, jak brzmi cover piosenki "Numb" w interpretacji polskiego fana Linkin Park.

Linkin Park Numb
foto: kadr z wideo

Fani na całym świecie nadal składają hołd wokaliście Linkin Park, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017. Wciąż trudno pogodzić się z tą stratą, nie wiadomo też do końca co dalej z Linkin Park - Mike Shinoda nie chce szukać zastępcy Chestera Benningtona. Pozostaje nam cierpliwie czekać na kolejne wieści, słuchać płyt Linkin Park oraz ciekawych coverów.

"Numb" Linkin Park w wykonaniu polskiego muzyka

Polscy fani również postanowili złożyć muzyczny hołd Linkin Park - dotychczas powstał chociażby cover „Battle Symphony” w wykonaniu polskiego projektu Edge Of Possibility. Po twórczość kapeli sięgnął również inny polski muzyk Daniel Wójcik, który na swoim koncie ma już przeróbkę piosenki Deftones.

Linkin Park - największe przeboje
Linkin Park - największe przeboje
Przeczytaj także TOP 10 największych przebojów Linkin Park

Tym razem w związku ze zbliżającymi się urodzinami Chestera Benningtona, które przypadają 20 marca, artysta nagrał cover "Numb". Posłuchajcie, jak przebój Linkin Park wypadł w wykonaniu polskiego muzyka:

Daniel Wójcik wyznał, że Linkin Park miał duży wpływ na jego twórczość:

"

Kiedy dowiedziałem się o śmierci Chestera postanowiłem poczekać i nagrać ten numer po jakimś dłuższym czasie. Po prostu chciałem oddać mu hołd w podziękowaniu za jego twórczość i za to, jak na mnie wpłynął muzycznie. Pomysł na cover narodził się wczoraj, kiedy dowiedziałem się, że Linkin Park będzie szukać nowego wokalisty… to trochę jak z loterią, ale mimo wszystko warto próbować.  "

W listopadzie 2018 klip do utworu "Numb" Linkin Park przekroczył miliard odtworzeń w serwisie YouTube. Jeden z najpopularniejszych kawałków formacji pochodzi z albumu "Meteora" z 2003 roku, który kupiło ponad 8 milionów fanów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Linkin Park Chester Bennington