Polski muzyk stworzył cover „Numb” Linkin Park w hołdzie Chesterowi Benningtonowi

Aleksandra Degórska
20.02.2019 13:28
Polski muzyk stworzył cover „Numb” Linkin Park w hołdzie Chesterowi Benningtonowi Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie, jak brzmi cover piosenki "Numb" w interpretacji polskiego fana Linkin Park.

Fani na całym świecie nadal składają hołd wokaliście Linkin Park, który popełnił samobójstwo 20 lipca 2017. Wciąż trudno pogodzić się z tą stratą, nie wiadomo też do końca co dalej z Linkin Park - Mike Shinoda nie chce szukać zastępcy Chestera Benningtona. Pozostaje nam cierpliwie czekać na kolejne wieści, słuchać płyt Linkin Park oraz ciekawych coverów.

"Numb" Linkin Park w wykonaniu polskiego muzyka

Polscy fani również postanowili złożyć muzyczny hołd Linkin Park - dotychczas powstał chociażby cover „Battle Symphony” w wykonaniu polskiego projektu Edge Of Possibility. Po twórczość kapeli sięgnął również inny polski muzyk Daniel Wójcik, który na swoim koncie ma już przeróbkę piosenki Deftones.

Przeczytaj także

Tym razem w związku ze zbliżającymi się urodzinami Chestera Benningtona, które przypadają 20 marca, artysta nagrał cover "Numb". Posłuchajcie, jak przebój Linkin Park wypadł w wykonaniu polskiego muzyka:

Daniel Wójcik wyznał, że Linkin Park miał duży wpływ na jego twórczość:

Kiedy dowiedziałem się o śmierci Chestera postanowiłem poczekać i nagrać ten numer po jakimś dłuższym czasie. Po prostu chciałem oddać mu hołd w podziękowaniu za jego twórczość i za to, jak na mnie wpłynął muzycznie. Pomysł na cover narodził się wczoraj, kiedy dowiedziałem się, że Linkin Park będzie szukać nowego wokalisty… to trochę jak z loterią, ale mimo wszystko warto próbować. 

W listopadzie 2018 klip do utworu "Numb" Linkin Park przekroczył miliard odtworzeń w serwisie YouTube. Jeden z najpopularniejszych kawałków formacji pochodzi z albumu "Meteora" z 2003 roku, który kupiło ponad 8 milionów fanów.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.