17.11.2017 16:14

Polski nastolatek w wyjątkowym, akustycznym coverze „Master Of Puppets” Metalliki

Słyszeliśmy już różne interpretacje sztandarowego utworu Metalliki, ale czegoś takiego jeszcze nie było. Posłuchajcie niesamowitego Marcina Patrzałka!

Polski nastolatek w wyjątkowym, akustycznym coverze „Master Of Puppets” Metalliki
foto: kadr z wideo

Tytułowy utwór z przełomowowego albumu Metalliki z 1986 roku to jedno z najsłynniejszych dokonań zespołu z Bay Area. Co za tym idzie – najczęściej coverowanych. Artyści, którzy chcą wziąć go na warsztat muszą wykazać się nie lada inwencją, bo słyszeliśmy już naprawdę wiele wersji tego kawałka.

„Master Of Puppets” na banjo? Było. Z werblami jak z albumu „St. Anger”? Było. Z 6-latkiem na perkusji? Było. Było nawet grane na… gitarofortepianie. A jednak najnowszy cover tego utworu nas zaskoczył, choć wykonany jest na dość konwencjonalnym instrumencie – gitarze akustycznej.

Liczy się jednak to, jak został wykonany i przez kogo. Marcin Patrzałek ma 17 lat, na gitarze klasycznej i akustycznej gra od 6, ale już wypracował prawdziwie wirtuozerską technikę gry. W 2015 roku triumfował w talent show TV Polsat, „Must Be The Music”, a rok później ukazał się jego debiutancki album „Hush”, głównie z własnymi kompozycjami młodego muzyka. Jego specjalnością jest wymagający styl flamenco.

Marcin kocha jednak nie tylko flamenco, ale i muzykę rockową, o czym świadczą covery słynnych utworów, które zamieszcza na swoim kanale YouTube. Przedstawił m.in. własną interpretację „Toxicity” System Of A Down, a teraz zajął się „Master Of Puppets”. Efekt jest powalający – posłuchajcie sami!

Jeśli mało Wam metalu w stylu flamenco, koniecznie sprawdźcie też wersję „Painkillera” Judas Priest w ognistym, hiszpańskim rytmie.

W ramach europejskiej trasy World Wired promującej nowy album „Hardwired… To Self-Destruct” grupa Metallica wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arena Kraków.

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele