Polski reżyser stworzył klip z wokalistą Radiohead

Aleksandra Degórska
02.09.2016 11:33
Polski reżyser stworzył klip z wokalistą Radiohead Fot. kadr z wideo

Polak potrafi! Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk stworzony przez Michała Marczaka.

Najnowszy numer Marka Pritcharda i Thoma Yorke'a zatytułowany „Beautiful People” doczekał się klipu w reżyserii Michała Marczaka. Twórca znalazł się w gronie artystów, którzy byli odpowiedzialni za krótkie teledyski promujące album Radiohead zatytułowany „A Moon Shaped Pool”.

Nic zatem dziwnego, że reżyser został zauważony i podjął się wyzwania stworzenia klipu dla producenta muzyki elektronicznej Marka Pritcharda, który nagrał numer wspólnie z wokalistą Radiohead.

Teledysk nagrano w Górach Izerskich, po których przechadza się turysta z hologramem na twarzy przedstawiającym Thoma Yorke'a:

Pritchard jest zadowolony z tego, że udało mu się połączyć siły z wokalistą Radiohead:

„Beautiful People” jest osobistym utworem o stracie, braku nadziei i chaosie, ale wiadomość dotyczy miłości i nadziei. Udział Thoma idealnie podkreślił to, o czym jest ten numer. Będę na zawsze wdzięczny za to, że pracowałem z takim ogromnym talentem.

W kwietniu 2016 roku pojawiły się informacje o tym, że w Karkonoszach zaczęto nagrywać teledysk dla muzyka Radiohead, przy czym nie chciano zdradzić o którego artystę dokładnie chodzi. Ekipa nie wyrobiła się z czasem ze względu na warunki pogodowe i pracowała również późnym wieczorem, czego nie wolno robić na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

To spowodowało, że filmowcy zostali wyproszeni i otrzymali mandat. Czy te wydarzenia były w jakiś sposób powiązane z powyższym teledyskiem - tego oficjalnie nie potwierdzono.

W 2016 roku Michał Marczak został doceniony podczas festiwalu w Sundance zdobywając nagrodę za reżyserię. Twórca ma na swoim koncie filmy „Koniec Rosji”, „Fuck for Forest”, zaś jego najnowszym obrazem jest „Wszystkie nieprzespane noce” ukazujący życie młodych ludzi w Warszawie.

Jak oceniacie klip stworzony przez polskiego reżysera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.