02.09.2016 11:33

Polski reżyser stworzył klip z wokalistą Radiohead

Polak potrafi! Zobaczcie, jak prezentuje się teledysk stworzony przez Michała Marczaka.

Polski reżyser stworzył klip z wokalistą Radiohead
foto: kadr z wideo

Najnowszy numer Marka Pritcharda i Thoma Yorke'a zatytułowany „Beautiful People” doczekał się klipu w reżyserii Michała Marczaka. Twórca znalazł się w gronie artystów, którzy byli odpowiedzialni za krótkie teledyski promujące album Radiohead zatytułowany „A Moon Shaped Pool”.

Nic zatem dziwnego, że reżyser został zauważony i podjął się wyzwania stworzenia klipu dla producenta muzyki elektronicznej Marka Pritcharda, który nagrał numer wspólnie z wokalistą Radiohead.

Teledysk nagrano w Górach Izerskich, po których przechadza się turysta z hologramem na twarzy przedstawiającym Thoma Yorke'a:

Pritchard jest zadowolony z tego, że udało mu się połączyć siły z wokalistą Radiohead:

"

„Beautiful People” jest osobistym utworem o stracie, braku nadziei i chaosie, ale wiadomość dotyczy miłości i nadziei. Udział Thoma idealnie podkreślił to, o czym jest ten numer. Będę na zawsze wdzięczny za to, że pracowałem z takim ogromnym talentem. "

W kwietniu 2016 roku pojawiły się informacje o tym, że w Karkonoszach zaczęto nagrywać teledysk dla muzyka Radiohead, przy czym nie chciano zdradzić o którego artystę dokładnie chodzi. Ekipa nie wyrobiła się z czasem ze względu na warunki pogodowe i pracowała również późnym wieczorem, czego nie wolno robić na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

To spowodowało, że filmowcy zostali wyproszeni i otrzymali mandat. Czy te wydarzenia były w jakiś sposób powiązane z powyższym teledyskiem - tego oficjalnie nie potwierdzono.

W 2016 roku Michał Marczak został doceniony podczas festiwalu w Sundance zdobywając nagrodę za reżyserię. Twórca ma na swoim koncie filmy „Koniec Rosji”, „Fuck for Forest”, zaś jego najnowszym obrazem jest „Wszystkie nieprzespane noce” ukazujący życie młodych ludzi w Warszawie.

Jak oceniacie klip stworzony przez polskiego reżysera?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Radiohead Thom Yorke