13.03.2019 17:36

Polski street art z Krzysztofem Krawczykiem. Artysta zapowiedział wyjątkowy projekt

Już niedługo zobaczymy specjalne grafiki poświęcone Krzysztofowi Krawczykowi.

Krzysztof Krawczyk
foto: Lukasz Kalinowski/East News

Coraz częściej możemy zauważyć murale, które sprawiają, że szara przestrzeń miejska prezentuje się zupełnie inaczej, a obskurne budynki otrzymują drugie życie. Dzięki temu idąc do ulicach miasta możemy obcować ze sztuką, a ciekawe grafiki są dobrym sposobem na poprawę humoru każdemu, kto ceni sobie street art.

Polski street art z Krzysztofem Krawczykiem

Polska może pochwalić się wieloma muzycznymi muralami, które przyciągają oczy nie tylko mieszkańców, ale również turystów. Wkrótce będziemy mogli obejrzeć aż 6 streetartowych grafik poświęconych Krzysztofowi Krawczykowi. Trzeba przyznać, że ta barwna postać zasługuje na tego typu wyróżnienie. Za dzieła związane z wokalistą odpowiadają Someart, Tomasz Pieńczak, Noriaki oraz Marta Płus.

Najciekawsze muzyczne murale w Polsce
Najciekawsze muzyczne murale w Polsce
Przeczytaj także Najciekawsze muzyczne murale w Polsce

Jak na razie o projekcie poinformował na swoim projekcie na Facebooku enigmatycznie Krzysztof Krawczyk, który zdradził, że pracuje nad projektem już od roku. Muzyk nie zdradził jednak, w jakim mieście będziemy mogli obejrzeć grafiki, czy będą to murale, czy może dzieła zobaczymy w ramach konkretnej wystawy.

W poście pojawiły się fragmenty grafik poświęconych Krzysztofowi Krawczykowi:

Zobacz także: >> Murale 3D jak żywe! Artysta tworzy złudzenie, że obrazy się ruszają <<

Chociaż Krzysztof Krawczyk może nie należy do rockowego świata, to jednak jego twórczość zna każdy. Muzyk doczekał się nawet metalowego coveru "Chciałem być", który zadowoli rockową duszę.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Krzysztof Krawczyk