Polski teledysk pokonał Adele i Paula McCartneya na festiwalu. Zobaczcie najlepszy klip tego roku [WIDEO]

22.11.2021 18:01
Plan filmowy Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Teledysk do polskiej piosenki okazał się najlepszy na festiwalu poświęconym sztuce operatorów. Twórcom udało się pokonać Adele czy Drake'a.

W Toruniu zakończył się Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE - jeden z największych na świecie festiwali filmowych poświęconych sztuce operatorów. Tegoroczna edycja odbyła się między 13 a 20 listopada w Toruniu. W kategorii poświęconej teledyskom wygrał polski klip, chociaż konkurencja była bardzo silna. Kto zdobył statuetkę w tej kategorii?

Polecamy

Polski teledysk pokonał Adele i Paula McCartneya na festiwalu. Zobaczcie najlepszy klip tego roku [WIDEO]

Do konkursu głównego w kategorii Best Music Video komisja wybrała 20 z ponad 300 teledysków z całego świata, a w finałowej 20-tce pojawili się m.in. Adele, Alicia Keys, Paul McCartney czy Drake. Najlepszy teledysk według jurorów powstał do utwory z solowej płyty Kuby Kawalca z Happysad. Zobaczcie jak prezentuje się klip do singla ''Zdechłam''.

Za reżyserię teledysku odpowiada Zuza Plisz, a autorem zdjęć jest Kacper Fertacz. Przewodniczącym jury w tym roku był Greg Fraser - autor zdjęć do takich filmów jak "Diuna" czy "Star Wars".

Polecamy

Zuza Plisz tak wypowiedziała się na temat klip do singla ''Zdechłam'":

Piosenka Zdechłam, okazała się być niezwykle inspirująca. Jej klimat idealnie nadawał się do snucia filmowej, mrocznej opowieści o kobietach. Oczywiście, jak to przy autorskich teledyskach bywa, pomysł na klip zahacza również o moje prywatne upodobania gatunkowe, jakimi są filmowe hybrydy horroru, fantastyki i baśni.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.