03.09.2018 15:07

Polski zespół metalowy został okradziony na trasie w Szwecji

O sporym pechu mogą mówić muzycy, którzy 4 września 2018 mieli zagrać koncert w szwedzkim Göteborgu.

Polski zespół metalowy został okradziony na trasie w Szwecji
foto: kadr z wideo

Stonerowo-doomowy Dopelord jest w trakcie trasy koncertowej po północnej części Europy. Na przełomie sierpnia i września 2018 zespół podróżuje po Skandynawii – 4 września 2018 ma zagrać w Göteborgu w Szwecji.

Niestety, po przyjeździe do tego miasta muzyków dotknęła bardzo przykra sytuacja. W nocy z 2 na 3 września 2018 dokonano włamania do zespołowego vana.

Z pojazdu skradziono część sprzętu oraz zespołowych gadżetów. O incydencie Dopelord napisał na swoim profilu facebookowym.

"

Cześć. Jak już pewnie wiecie, nasz van został okradziony zeszłej nocy w Göteborgu. Straciliśmy trochę sprzętu i merchu. Jeśli chcecie nam pomóc, to prosimy, wejdźcie na nasz profil na Bandcamp (http://dopelord.bandcamp.com/) i kupcie trochę naszej muzyki, lub po prostu użyjcie konta PayPal clueseck@gmail.com. Lista skradzionych rzeczy pojawi się tutaj niebawem. Dzięki. "

Dopelord – zespół stonerowy z Warszawy

Grupa Dopelord powstała w 2010 w Lublinie, ale obecnie działa w Warszawie. Muzycy swoją twórczość określają jako stoner/doom metal, a wśród swoich głównych zajęć wymieniają dowcipnie „palenie, granie prób i koncertowanie”. 16 stycznia 2017 ukazał się trzeci już album Dopelorda, „Children Of The Haze”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News