Polski zespół wydał najlepszy metalowy album dekady. Tak twierdzi amerykański portal

13.11.2019 11:36
Polski zespół wydał najlepszy metalowy album dekady. Tak twierdzi amerykański portal Fot. shutterstock.com

Redakcja Loudwire postanowiła stworzyć listę 66 najlepszych albumów dekady. Na szczycie znalazł się krążek polskiej formacji.

W ostatniej dekadzie sporo działo się na metalowej scenie i fani mocnych brzmień nie mają na co narzekać. Na sklepowych półkach pojawiło się wiele ciekawych wydawnictw, zarówno starych wyjadaczy metalu, jak i nowych, ciekawych zespołów. Zagraniczny portal "Loudwire" postanowił podsumować ostatnie 10 lat i wybrać 66 najlepszych albumów z tego okresu. Co ciekawe, 1. miejsce zajęła polska grupa.

Polski zespół na szczycie najlepszych metalowych płyt dekady według amerykańskiego portalu

Łatwo można się domyślić, o jaki zespół chodzi. Na szczycie znalazł się Behemoth z krążkiem "The Satanist". 10. album kapeli ukazał się w 2014 roku i 4 lata później grupa wydała płytę "I Loved You at Your Darkest".

Tak "Loudwire" opisał przedostatni album Behemotha:

"The Satanist" jest krótko mówiąc, plugawym majstersztykiem, który złowrogo przenosi nas w sam środek wojny między niebem a piekłem. (...) "The Satanist" będzie zawsze znajdować się obok pierwszorzędnych albumów, takich jak "Reigh in Blodd" i "Altars of Madness".

Przeczytaj także

Na 2. pozycji uplasował się Ghost z płytą "Meliora" z 2015 roku, zaś na 3. pozycji znajduje się 'L'Enfant Sauvage' grupy Gojira z 2012 roku. Kolejno uplasowały się albumy "The Great Mass" z 2011 grupy Septicflesh oraz Carcass z "Surgical Steel" z 2013 roku. Przeczytajcie całe zestawienie Loudwire.

Zobacz także: Behemoth w rankingu najlepszych płyt 2018 roku w trzech zagranicznych zestawieniach

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.