13.11.2019 11:36

Polski zespół wydał najlepszy metalowy album dekady. Tak twierdzi amerykański portal

Redakcja Loudwire postanowiła stworzyć listę 66 najlepszych albumów dekady. Na szczycie znalazł się krążek polskiej formacji.

Koncert metalowy
foto: shutterstock.com

W ostatniej dekadzie sporo działo się na metalowej scenie i fani mocnych brzmień nie mają na co narzekać. Na sklepowych półkach pojawiło się wiele ciekawych wydawnictw, zarówno starych wyjadaczy metalu, jak i nowych, ciekawych zespołów. Zagraniczny portal "Loudwire" postanowił podsumować ostatnie 10 lat i wybrać 66 najlepszych albumów z tego okresu. Co ciekawe, 1. miejsce zajęła polska grupa.

Polski zespół na szczycie najlepszych metalowych płyt dekady według amerykańskiego portalu

Łatwo można się domyślić, o jaki zespół chodzi. Na szczycie znalazł się Behemoth z krążkiem "The Satanist". 10. album kapeli ukazał się w 2014 roku i 4 lata później grupa wydała płytę "I Loved You at Your Darkest".

Tak "Loudwire" opisał przedostatni album Behemotha:

"

"The Satanist" jest krótko mówiąc, plugawym majstersztykiem, który złowrogo przenosi nas w sam środek wojny między niebem a piekłem. (...) "The Satanist" będzie zawsze znajdować się obok pierwszorzędnych albumów, takich jak "Reigh in Blodd" i "Altars of Madness". "

Behemoth
Behemoth
Przeczytaj także Behemoth nagrał najlepszą metalową płytę XXI wieku. Tak twierdzą brytyjskie media

Na 2. pozycji uplasował się Ghost z płytą "Meliora" z 2015 roku, zaś na 3. pozycji znajduje się 'L'Enfant Sauvage' grupy Gojira z 2012 roku. Kolejno uplasowały się albumy "The Great Mass" z 2011 grupy Septicflesh oraz Carcass z "Surgical Steel" z 2013 roku. Przeczytajcie całe zestawienie Loudwire.

Zobacz także: Behemoth w rankingu najlepszych płyt 2018 roku w trzech zagranicznych zestawieniach

Tagi: Rock News Behemoth