26.03.2020 15:01

Polskie gwiazdy dołączają do akcji Wielkie Siedzenie w Domach. Wśród nich m.in. Nocny Kochanek i Big Cyc

W sieci powstała kolejna akcja zachęcająca Polaków do zostania w domu podczas kwarantanny. Gwiazdy wspierają Wielkie Siedzenie w Domach.

Nocny Kochanek
foto: Łukasz Orłowski/Antyradio.pl

Koronawirus pokrzyżował plany wielu z nas. W wyniku pandemii władze postanowiły zamknąć granice, ograniczyć ruch w przestrzeni publicznej oraz zakazały zgromadzeń. Przez nowe zarządzenia nie odbędzie się szereg zaplanowanych na wiosnę koncertów czy wydarzeń sportowych. Przełożono Eurowizję oraz letnie Igrzyska Olimpijskie - wszystko po to, żeby ograniczyć koronawirusowi możliwości rozprzestrzeniania się.

Wielkie Siedzenie w Domach: Gwiazdy namawiają do zostania w domu

Do przestrzegania domowej kwarantanny namawiają nie tylko władze, lekarze i specjaliści, ale również gwiazdy. W sieci powstała kampania społeczna Wielkie Siedzenie w Domach, która ma na celu zachęcenie uczestników do izolacji. W akcję zaangażowały się już gwiazdy takie jak siatkarz Krzysztof Ignaczak czy Mariusz Wlazły.

Elton John
Elton John
Przeczytaj także Elton John widzi pozytywy pandemii. Koronawirus pomoże mu być mniej samolubnym

Inicjatywę poparli także polscy muzycy. Ambasadorem Wielkiego Siedzenia w Domu został Czesław Mozil, który 28 marca zagra bezpłatny koncert online, aby dodać otuchy fanom podczas kwarantanny. Oprócz tego do akcji dołączył również zespół Nocny Kochanek. Zdrajcy Metalu szykują dla swoich słuchaczy specjalny live, w którym nie zabraknie niespodzianek. Hasło "Zostań w domu" poparł również Big Cyc, Michał Szpak czy młoda wokalistka Sanah.

26 marca po południu Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport odnośnie zachorowań na COVID-19 w Polsce. Na ten moment w całym kraju mamy do czynienia z 1120 zakażeniami koronawirusem. 14 osób zmarło w wyniku zarażenia.

Zobacz też: Sejm zdziesiątkowany przez koronawirusa. „Chcą, żeby iść na wybory, a sami boją się przyjechać na posiedzenie” 

Tagi: Rock News Big Cyc Nocny Kochanek koronawirus