Pomnik Lemmy'ego odsłonięty

Jakub Gańko
25.08.2016 12:14
Pomnik Lemmy'ego odsłonięty Fot. kadr z wideo

Lider Motorhead został oficjalnie uhonorowany pomnikiem przy swoim ulubionym barze w Kalifornii. Zobaczcie zdjęcia statuy muzyka.

Lemmy Kilmister to jedna z najwyrazistszych osobowości rock'n'rolla, który stanowiła szczere uosobienie jego najważniejszych ideałów. W opinii wielu fanów Motorhead muzyk nigdy nie nagrał słabej płyty i jednocześnie nie kierował się w swojej twórczości względami komercyjnymi. Krótko mówiąc: jak mało kto zasłużył sobie na efektowne upamiętnienie w postaci pomnika.

Ten mógł stanąć tylko w jednym miejscu - obok knajpy Rainbow Bar & Grill przy Sunset Boulevard w Hollywood. Lemmy spędzał tam większość wolnego czasu, grając na automatach i popijając ulubionego Jacka Danielsa z colą. Tak poznał m.in. Coreya Taylora. Statua przy kalifornijskim lokalu została oficjalnie odsłonięta 24 sierpnia 2016 roku.

Poniżej znajdziecie zdjęcia finalnego dzieła:

W internecie można tez znaleźć coraz więcej nagrań dokumentujących ceremonię odsłonięcia pomnika. Kilka z nich - w tym jedno opublikowane przez oficjalny profil Rainbow Bar & Grill - obejrzycie poniżej.

Dzień przed odsłonięciem statuy Lemmy'ego w pobliskim Whisky A Go Go odbyła się specjalna impreza ku jego pamięci w ramach cyklu Ultimate Jam Night. Na scenie pojawili się m.in. Rex Brown z Pantery, Tracii Guns z L.A. Guns, Carla Harvey z Butcher Babies czy znany ze współpracy z Ace'em Frehleyem Matt Starr. Oto jak wyglądało wykonanie „Ace of Spades” przez powyższy skład:

Pomnik Lemmy'ego jest dziełem teksańskiego artysty Travisa Moore'a, który inspirował się w swoim dziele słynną fotografią autorstwa Roberta Johna. Realizację projektu wspomógł kalifornijski muzyk Katon De Pena, który dzięki zbiórce crowdfundingowej zebrał na ten cel ponad 22 tysiące dolarów.

Jak Wam się podoba pomnik Lemmy'ego?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.