17.06.2016 13:07

Pomóż Tides From Nebula w budowie własnego studia

Maciej Karbowski i Tomasz Stołowski z warszawskiej grupy pracują nad stworzeniem własnego studia nagraniowego. Możecie ich wesprzeć na specjalnej stronie.

Pomóż Tides From Nebula w budowie własnego studia
foto: kadr z wideo

Tides From Nebula to czołowi polscy reprezentanci post-rocka. Ich cztery dotychczasowe albumy studyjne zebrały bardzo ciepłe opinie i zapewniły popularność, która pozwala im regularnie grać również poza granicami naszego kraju. O tym, jak wielką wagę przykładają do swoich produkcji, możecie przekonać się z rozmowy, jakiej udzielili serwisowi Antyradio.pl czy choćby promującego krążek „Safehaven” klipu do utworu „The Lifter”.

Teraz muzycy proszą o pomoc w realizacji kolejnego ze swoich marzeń - budowie Nebula Studio, w którym powstaną nie tylko kolejne dzieła Tidesów, lecz także będzie przyjazne wszystkim innym zainteresowanym artystom. Maciejowi Karbowskiemu i Tomaszowi Stołowskiemu zależy, by powstało profesjonalnie wyposażone miejsce, które będzie charakteryzować również unikatowy klimat.

Pomysł nie jest nowy, a muzycy pracują nad nim już od wielu miesięcy.

By zebrać brakujące fundusze, członkowie Tides From Nebula powołali do życia kampanię crowdfundingową. Jak sami przekonują, zebrane w ten sposób pieniądze będą stanowiły zaledwie 8% całkowitego kosztu studia nagraniowego.

"

Głównym celem projektu jest wykończenie reżyserki. Fundusze zostaną przeznaczone na materiały budowlane i elementy wykończenia, od bardzo prozaicznych jak karton-gips, aż po wyszukane elementy dekoracyjne, ozdobne lampy, które stworzą wspaniały klimat.

  • materiały budowlane - 8000 zł
  • materiały do budowy adaptacji akustycznej - 6000 zł
  • materiały wykończeniowe - 7000 zł
  • umeblowanie reżyserki - 5000 zł
  • robocizna - 0 zł - wszystko budujemy sami :)
"

Jak zazwyczaj w przypadku tego typu akcji, za wsparcie można otrzymać wyjątkowe gadżety. Tym razem możemy stać się posiadaczami naszyjnika z kostki gitarowej, koszulki Nebula Studio czy oczywiście ostatniej płyty Tides From Nebula. Jeśli zdecydujemy się przelać 500 zł, zostaniemy zaproszeni do studia na szkolenie z nagrywania - za dwa razy więcej będziemy mogli w nim spędzić już cały dzień, a za 2000 zł - aż trzy.

Za 5000 zł dostaniemy możliwość wzięcia udziału wraz z osobą towarzyszącą w kameralnym koncercie zespołu. Impreza odbędzie się w studiu dla maksymalnie 10 widzów.

Inicjatywę wsparło już wielu zaprzyjaźnionych artystów. Swoje poparcie wyrazili m.in. muzycy zespołów Coma, Happysad czy Sounds Like The End Of The World, a także klub Progresja Music Zone. O swoich kolegach nie zapomnieli również członkowie zagranicznych grup Caspian i Shining, z którymi Warszawiacy koncertowali.

Wesprzecie budowę Nebula Studio?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Tides From Nebula