22.12.2016 13:26

Pomóż polskim fanom stworzyć figurę Jamesa Hetfielda naturalnych rozmiarów

Właśnie w taki sposób artyści chcą podziękować Metallice za jej twórczość. Zobaczcie, jak można wspomóc ten projekt.

Pomóż polskim fanom stworzyć figurę Jamesa Hetfielda naturalnych rozmiarów
foto: kadr z wideo

O tych metalowych fanach wspominaliśmy w kontekście figurek stworzonych dla Megadeth czy Korna. Za te akcje odpowiedzialni są Łukasz Serwa i Maciek Serwa, którzy dostarczyli te własnoręcznie wykonane figurki samym muzykom. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy fan Metalliki Łukasz skontaktował się z artystą Tonym Squindo, który współpracuje z zespołem. Jego pozytywna opinia dotycząca dzieł Polaka spowodowała, że artysta postanowił zająć się tym zajęciem.

W 2012 roku figurki Metalliki zostały wysłane do zespołu i można je zobaczyć nawet w materiałach dodatkowych na DVD z filmem „Through the Never”. Łukasz zapewnia, że po takim okresie robi zdecydowanie lepsze rzeźby, przy czym jedną tworzy przez 200 godzin. 

Dlatego teraz artysta ponownie stworzył figurki Metalliki. Maciej Serwa wpadł natomiast na pomysł, żeby stworzyć większy projekt, który polega na wydrukowaniu w 3D rzeźby Jamesa Hetfielda w naturalnych rozmiarach.

Fani zatem ruszyli z akcją crowdfundingową, aby zebrać odpowiednie fundusze, a dokładnie 21 500 dolarów. Zobaczcie nagranie Łukasza i Maćka, w którym opisują to przedsięwzięcie:

Tak natomiast wygląda ta figurka:

Polscy fani zamierzają również stworzyć książkę, w której umieszczą nazwiska oraz fotografie osób, które przekażą fundusze na akcję. Książka zostanie wręczona kapeli wraz figurą. Oczywiście za większe kwoty przekazane na ten cel twórcy przekażą specjalne gadżety wykonane przez Łukasza. 

Jak oceniacie projekt polskich fanów, którzy chcą stworzyć figurę Jamesa Hetfielda w naturalnych rozmiarach?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele James Hetfield