Pomóż wybudować pomnik Lemmy'ego

Jakub Gańko
04.02.2016 11:41
Pomóż wybudować pomnik Lemmy'ego Fot. Stefan Brending, CC BY-SA 3.0

Katon W. De Pena zorganizował zbiórkę crowdfundingową na pomnik wokalisty Motorhead. Gdzie stanie statua upamiętniająca Lemmy'ego?

De Pena to wokalista znany przede wszystkim jako założyciel thrashmetalowej formacji Hirax. Prywatnie kumplował się z Lemmym i postanowił teraz upamiętnić jego postać, zbierając fundusze na pomnik wokalisty. Dzieło, za które odpowiedzialny będzie rzeźbiarz Travis Moore, stanie przy Rainbow Bar and Grill.

Knajpa przy Sunset Boulevard w Hollywood ma za sobą długą rockową tradycję, była też ulubionym lokalem lidera Motorhead przez ostatnie dwie dekady jego życia. Jeśli tylko nie był akurat w trasie, istniało duże prawdopodobieństwo, że Lemmy siedział właśnie tam przy automacie do pokera. W tym miejscu poznał go m.in. Corey Taylor.

Zbiórkę wsparł sam zespół na swoim Facebooku:

De Pena ma już też zgodę wymaganą od Rainbow Bar and Grill. Jedyne, czego obecnie mu jeszcze brakuje, to fundusze. Całe przedsięwzięcie wycenił na niecałe 20 tysięcy dolarów, jest jednak na najlepszej drodze do uzbierania wymaganej kwoty. Prace nad pomnikiem mają zająć od 3 do 6 miesięcy.

Warto zwrócić uwagę, że serwis YouCaring działa nieco inaczej od kampanii crowdfundingowych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nasze datki idą bezpośrednio do organizatora i zostają na jego koncie, nawet jeśli nie uda się uzbierać końcowej kwoty. Za określone wpłaty nie otrzymujemy też żadnych fantów, jak ma to miejsce w większości takich przypadków. De Pena nie jest jednak przypadkowym człowiekiem, a poparcia udzielił mu sam Motorhead, cała akcja wydaje się więc godna zaufania.

Hołdy ku pamięci Lemmy'ego nie mają końca. W styczniu 2016 roku tatuaż z jego podobizną wygrał konwent w USA. Jego postać uczcili też fani gry Grand Theft Auto V oraz producenci whiskey Jacka Danielsa, którzy wyprodukowali limitowaną edycję swojego trunku.

Uważacie, że pomnik Lemmy'ego to dobry pomysł?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.