Ponad 120 polskich gwiazd zaśpiewało "We Are The World" Michaela Jacksona

Joanna Chojnacka
01.03.2019 10:49
Ponad 120 polskich gwiazd zaśpiewało "We Are The World" Michaela Jacksona Fot. kadr z wideo/Paulaa XX

27 lutego 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie odbył się koncert pod hasłem "Artyści przeciw nienawiści". Muzycy wykonali wspólnie utwór "We Are The World".

Tuż po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku na 27. Finale Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie zginął prezydent miasta Paweł Adamowicz narodziła się idea muzycznego manifestu. Znana piosenkarka Dorota "Doda" Rabczewska zadeklarowała chęć zorganizowania specjalnego koncertu polskich artystów, którzy sprzeciwiają się mowie nienawiści w sieci i nie tylko. Przeszło 120 reprezentantów różnych gatunków muzycznych pojawiło się 27 lutego 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie, aby symbolicznie walczyć z nasilającym się hejtem, prowadzącym często do wielu nieszczęść.

Przeczytaj także

Artyści przeciw nienawiści - We Are The World

Na zakończenie koncertu "Artyści przeciw nienawiści" wszystkie obecne gwiazdy wyszły ponownie na scenę, aby wspólnie wykonać szczególny utwór. Ponad 120 polskich wykonawców zaśpiewało "We Are The World" Michaela Jacksona. W wydarzeniu wzięli udział także rockowi wykonawcy tacy jak Grzegorz i Patrycja Markowscy, Małgorzata Ostrowska, zespół Ira czy Mateusz Ziółko. 

Oprócz koncertu w Atlas Arenie można było uczestniczyć w panelach ze znanymi osobami ze świata mediów, muzyki czy filmów takimi jak Renata Kaczoruk, Rafał Masny, Marcin Cejrowski, Magda Bereda, którzy zajmują się na co dzień tematyką hejtu. Bilet na wydarzenie zapewniał także możliwość konsultacji z prawnikami, którzy podczas imprezy udzielali porad prawnych osobom, które zetknęły się z aktami nienawiści.

Zobacz też: >>„Bad” Michaela Jacksona w metalowym wydaniu<<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.