18.04.2019 12:29

Ponad 250 muzyków zagrało jednocześnie "Sad But True" Metalliki

Pokaźny tłum muzyków zebrał się w stolicy Moskwy, żeby zagrać wspólnie hit Metalliki. "Sad But True" wybrzmiało z ponad 250 instrumentów. 

Sad But True
foto: kadr z wideo/RocknMob

Metallica to jeden z najczęściej coverowanych zespołów metalowych na świecie. Utwory grupy zagrano już na tysiące sposobów. Pojawiła się interpretacja "The Unforgiven" na bałałajce i akordeonie, "One" po hiszpańsku, a nawet "For Whom The Bell Tolls" zagrany na kościelnych dzwonach. Tym razem z inicjatywy Rocknmob w niecodziennych okolicznościach wykonano utwór "Sad But True" z 1991 roku, jeden z najpopularniejszych numerów pochodzących z "Czarnego Albumu" grupy.

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Czy wiesz, że... fani Metalliki nalegali, żeby grupa zmieniła wokalistę po ukazaniu się "Kill 'Em All"?

Metallica: Sad But True w wykonaniu ponad 250 muzyków

Rockmob to ciekawa inicjatywa fanów rocka i metalu z Rosji. Ruch organizuje wydarzenia, na których ogromne grupy nieznajomych muzyków grają wspólnie ulubione utwory. Pomysł miał być eksperymentem, jednak przez ostatnie 5 lat działalności projekt nabrał dużych rozmiarów, a nagrania z koncertów zauważyły i doceniły znaczące gwiazdy muzyki rockowej takie jak np. Linkin Park czy Bon Jovi. 

15 września 2018 roku grupa przeszło 250 muzyków spotkała się w Moskwie, aby wykonać wspólnie "Sad But True" Metalliki. Na wideo z wydarzenia widzimy nie tylko perkusistów, gitarzystów czy wokalistów. Podczas wydarzenia artyści sięgali także po mniej oczywiste w świecie metalu instrumenty jak np. skrzypce. 

Niemal rok temu w ramach Rockmob w Petersburgu można było usłyszeć inny hit Metalliki. Tłum muzyków wykonał wówczas utwór "Enter Sandman". Twórcy inicjatywy deklarują, że zainspirowała ich akcja Rockin 1000, gdzie fani grupy Foo Fighters wykonali "Learn To Fly" na około 1000 instrumentów. 

Zobacz też: >>Ile Metallica zarobiła na swoim pierwszym koncercie?<<

Tagi: Metallica Duperele