14.08.2018 10:31

Według badań ponad połowa Polaków lubi disco polo

Łatwo zauważyć, że disco polo ostatnio święci triumfy. Okazuje się, że coraz więcej Polaków chętnie słucha właśnie disco polo. 

Muzyka disco polo bije rekordy popularności
foto: East News

Nikt nie lubi, a każdy słucha. W ostatnich latach disco polo w Polsce rozkwita i już trudno sobie wyobrazić, żeby na weselu zabrakło takich brzmień. Artyści disco polo wypełniają kluby, a nawet stadiony, można ich zobaczyć w telewizji i usłyszeć niejednokrotnie w radiu.

Najnowszy raport CBOS tylko potwierdził, że disco polo jest bardzo popularnym gatunkiem wśród Polaków. Według badań wynika, że aż 63 % rodaków lubi słuchać właśnie disco polo. CBOS poinformował również, że fanami tego gatunku są osoby o niższym wykształceniu i mieszkańcy wsi.

Disco polo ma się świetnie w Polsce

Jeżeli chodzi o telewizyjne stacje muzyczne, to w 2017 roku najczęściej wybierano Polo TV, zaś najpopularniejszym polskim teledyskiem na YouTubie stał się utwór grupy Weekend „Ona tańczy dla mnie”. Co jednak zastanawiające popularność disco polo nie idzie w parze z polubieniami na Facebooku.

U fanów rocka i metalu takie wyniki badań na pewno wywołują smutek. Na pocieszenie można przesłuchać zatem metalowych coverów kawałków disco polo z repertuaru Sławomira, Shazzy, czy Boys. W takich wersjach da się jeszcze tego posłuchać...

Muzyczne badania naukowców

Coraz częściej naukowcy zwracają uwagę na muzyczną społeczność. Mikrobiolog Dr. Allison Cottell stwierdziła, że na festiwalowych opaskach jest 20 razy więcej bakterii niż na ubraniach.

Inne badania natomiast wykazały, że metal uspokaja, zaś fani heavymetalu najrzadziej zdradzają. Co więcej okazało się, że muzyka popowa w przeciągu ostatnich 30 lat stała się smutniejsza.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News