24.03.2020 10:58

Poniedziałki z Metalliką. Zespół wymyślił atrakcje dla fanów, żeby zostali w domu

Metallica dołączyła się do walki z koronawirusem. Muzycy namawiają swoich fanów do pozostania w domu i publikują w sieci koncerty.

Metallica
foto: Polska Press/East News

Koronawirus od tygodni rozprzestrzenia się po niemal całym świecie. Władze dokładają wszelkich starań, aby zatrzymać chorobę i poradzić sobie ze skutkami zarażeń. W większości państw zakazano zgromadzeń, zamknięto puby, restauracje, kina i kluby. W mediach pojawiają się kolejne apele, aby zostać w domu i przestrzegać zasad kwarantanny. Do akcji "Zostań w domu" dołączają się kolejne gwiazdy.

Poniedziałki z Metalliką. Zespół publikuje całe koncerty

Do zostania w domu postanowili namówić swoich fanów także członkowie Metalliki. Artyści podobnie jak większość muzyków na świecie musieli zrezygnować lub przełożyć najbliższe plany koncertowe. Jednak zdecydowali, że udostępnią część nagrań z występów na żywo w sieci.

Kirk Hammett
Kirk Hammett
Przeczytaj także Kirk Hammett został w domu i tworzy nowe riffy dla Metalliki

Zespół ogłosił, że zorganizuje tzw. "Poniedziałki z Metalliką". Akcja polega na transmitowaniu całych koncertów na oficjalnym kanale na YouTubie i na Facebooku w każdy poniedziałek.

Metallica zamieściła wpis na temat inicjatywy w swoich mediach społecznościowych:

"

W czasach, gdy musimy zostać w domu, brakuje nam muzyki na żywo. Dlatego chcemy przypomnieć sobie nasze ulubione występy i przeżyć je z Wami jeszcze raz w odpowiedniej odległości. Nie chcemy zabrzmieć banalnie, ale teraz tkwimy w tym wszystkim razem bardziej niż kiedykolwiek i powinniśmy zostać w kontakcie, żeby to jakoś przetrwać. Dlatego wprowadzamy serię transmisji koncertów Metalliki, które możecie zobaczyć prosto z kanapy! "

W miniony poniedziałek Metallica podzieliła się koncertem w Slane Castle z 8 czerwca 2019 roku. Kolejna transmisja odbędzie się już 30 marca.

Zobacz też: Włosi odkryli sposób na kwarantannową nudę. Stworzyli kino na rzymskich budynkach 

Tagi: Rock News Metallica