05.02.2016 10:54

Posłuchaj 1. singla Deftones z płyty „Gore”

Chino Moreno i spółka udostępnili w całości do odsłuchu utwór „Prayers/Triangles”.

Posłuchaj 1. singla Deftones z płyty „Gore”
foto: kadr z wideo

Po wielokrotnie przekładanej dacie premiery i wodzeniu fanów za nos, grupa umożliwiła fanom przesłuchanie pierwszego singla ze swojego ósmego albumu. Jego tytuł i fragment poznaliśmy już wcześniej przy okazji pierwszego teasera „Gore”. Teraz wreszcie możemy zapoznać się z nim w pełnej okazałości.

Wiemy już też, że będzie to kawałek otwierający cały krążek. Wizualizację opierającą się na jego oprawie graficznej przygotował Chris Buongiorno. Materiał jest dostępny poniżej:

„Prayers/Triangles” to typowa dla Deftones kompozycja łącząca melodyjną, delikatną zwrotkę z rozdmuchanym refrenem wykrzyczanym przez wokalistę. Kawałek powinien od razu przypaść do gustu dotychczasowym miłośnikom twórczości kalifornijskiego zespołu. Zdaniem Chino Moreno, właśnie dlatego został wybrany na pierwszy singiel jego nowego wydawnictwa.

"

To jeden z tych utworów bardzo w naszym stylu. Jest dynamiczny, ma charakterystyczne flow i brzmienie, które stają ci w gardle, ale przynosi też pewne ukojenie. Myślę, że taka dychotomia czyni nas tym, kim jesteśmy. To część naszego DNA. Dobrze też oddaje to, gdzie teraz jesteśmy. "

Następca „Koi No Yokan” ukaże się 8 kwietnia 2016 roku. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na albumie znajdzie się tylko 11, a nie 16 kompozycji. W jednej z nich wystąpi gościnnie gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell. Za produkcję materiału odpowiada Matt Hyde. Znamy już okładkę płyty.

deftones_gore

Oto lista wszystkich utworów.

Tracklista:

 1. Prayers/Triangles
 2. Acid Hologram
 3. Doomed User
 4. Geometric Headdress
 5. Hearts/Wires
 6. Pittura Infamante
 7. Xenon
 8. L)MIRL
 9. Gore
 10. Phantom Bride
 11. Rubicon

Jak Wam się podoba „Prayers/Triangles”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Deftones