Posłuchaj 23-minutowego utworu Dave'a Grohla

Aleksandra Degórska
10.08.2018 09:22
Posłuchaj 23-minutowego utworu Dave'a Grohla Fot. kadr z wideo

W minidokumencie Dave Grohl opowiedział również o pracy w studiu i swoich dzieciach, które go inspirują.

No i stało się. Dave Grohl podzielił się utworem, który trwa aż 23-minuty. Muzyk nagrał spontanicznie piosenkę „Play” zaczynając od perkusji i następnie sięgając po gitarę, bas oraz klawisze. W sumie Grohl zagrał aż na 7 instrumentach.

W pierwszej części nagrania zobaczymy, jak ustawiany jest sprzęt muzyczny, usłyszymy również wypowiedzi artysty na temat całego tego przedsięwzięcia. Dave Grohl wyznał, że dla każdego muzyka piękne studio nagraniowe jest jak plac zabaw, zaś sam muzyk czuje się jakby wszedł do sklepu ze słodyczami.

Dużą inspiracją dla frontmana Foo Fighters stały się jego dzieci, które artysta bacznie obserwuje podczas nauki muzyki:

Gdy patrzyłem na moje dzieci, które zaczynały uczyć się śpiewać czy grać na perkusji, przypomniałem sobie o tym, jak byłem w ich wieku i uczyłem się grać słuchając płyt... i gdy zabieram dzieci na zajęcia, widzę pomieszczenia wypełnione dziećmi, które starają się to wszystko opanować. Nawet teraz, jako 49-letni mężczyzna, nadal staram się rozpracować kompozycje... nie jest tak, że jesteś w tym mistrzem. Zawsze masz nowe wyzwania, zawsze starasz się rozwijać swoje umiejętności.

Jak zatem to wszystko wpłynęło na Dave'a Grohla, który postanowił nagrać aż 23-minutowy kawałek? Przekonajcie się, czy utwór przypadnie Wam do gustu.

23-minutowy utwór od Dave'a Grohla

28 września 2018 kawałek „Play” zostanie opublikowany na winylu. Dave Grohl słynie z tego, że nie umie wysiedzieć na miejscu i ciągle angażuje się w kolejne muzyczne projekty.

Nowa płyta Foo Fighters

„Concrete And Gold” ukazał się 15 września 2017 roku. Dave Grohl tym razem postanowił wszystkich mocno zaskoczyć za sprawą gośćmi, którzy pojawili się na tym krążku. Na albumie zagrali Paul McCartney, Justin Timberlake czy wokalista Boyz II Men. Na single wybrano takie kawałki, jak „Run” i „The Sky Is The Neighborhood”.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.