07.12.2018 14:48

Posłuchaj 3 nowych utworów Morrisseya

Na wersji deluxe płyty "Low In High School" Morrisseya pojawił się dodatkowy materiał m.in. 3 wcześniej niepublikowane piosenki.

Morrissey
foto: Photoshot/REPORTER/East News

Jedenasty album studyjny Morrisseya zatytułowany "Low In High School" ukazał się 17 listopada 2017 roku. Na płycie znalazło się w sumie 12 utworów, m.in. singiel "Spent The Day In Bed", do którego powstał klip z Morrisseyem na wózku inwalidzkim.

Zobacz także: 10 największych skandali z udziałem wokalisty The Smiths

Nowe utwory od Morrisseya

Rok po ukazaniu się krążka wokalista wydał wersję deluxe płyty "Low In High School" z zupełnie inną grafiką oraz dodatkowymi utworami. I tutaj zaczyna się robić ciekawie - na nowym wydawnictwie pojawiło się 5 nagrań live oraz 3 wcześniej niepublikowane utwory "Lover-To-Be", "Never Again Will I Be A Twin" oraz "This Song Doesn’t End When It’s Over".

Co więcej na płycie znajdziemy cover utworu The Pretenders "Back On The Chain Gain" z 1982 roku. Posłuchajcie na Spotify wersji deluxe albumu "Low In High School".

Morrissey zapowiedział album z coverami

Wkrótce dyskografia Morrisseya się powiększy. Były wokalista The Smiths zapowiedział wydanie albumu z coverami zatytułowany "California Son". Krążek ma się ukazać w 2019 roku i będzie zawierać piosenki Joniego Mitchella, Boba Dylana, Roya Orbisona czy Phila Ochsa. Za produkcję materiału odpowiada Joe Chiccarelli.

Kontrowersje wokół Morrisseya

Częściej niż o muzyce Morrisseya mówi się o jego ekscentrycznym zachowaniu. Wokalista często był na pierwszych stronach gazet ze względu na swoje wypowiedzi na temat tego, że mógłby zabić Trumpa dla dobra ludzkości czy twierdząc, iż Hitler był lewakiem. Więcej ciekawostek znajdziemy w pierwszej polskiej biografii The Smiths.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Morrissey