31.08.2017 15:52

Posłuchaj „From The Inside” Linkin Park w wykonaniu Polaków

Metalcore'owa kapela wzięła na warsztat słynny utwór zespołu, by w ten sposób podziękować za twórczość zmarłego wokalisty Linkin Park.

Posłuchaj „From The Inside” Linkin Park w wykonaniu Polaków
foto: kadr z wideo

Śmierć Chestera Benningtona była wielkim szokiem i nadal trudno uwierzyć w jego odejście. Naturalnym jest to, że sporo fanów chciało złożyć hołd swojemu bohaterowi i tworzy chociażby covery utworów Linkin Park. Dotychczas serwis Antyradio.pl pisał chociażby o remiksie „One More Light” nagranym przez Polaka.

Nie jest to jedyny nasz rodak, który postanowił zadedykować swoje dzieło wokaliście Linkin Park. Krakowska kapela My Own Abyss wykonująca metalcore nagrała bowiem cover „From The Inside”. Numer oryginalnie ukazał się na płycie „Meteora”.

Posłuchajcie, czy mocny cover Wam przypadnie do gustu:

Tuż po tym, jak pojawiła się informacja dotycząca śmierci wokalisty Linkin Park zanotował rekordowy wzrost streamingu albumów, co zresztą było do przewidzenia. Również sami artyści zaczęli wspominać Chestera dzieląc się swoimi zdjęciami i przemyśleniami na temat frontmana na serwisach społecznościowych. Nie obyło się też bez coverów, za twórczość Linkin Park sięgnęli m.in. Jay-Z, Machine Head czy Coldplay. Natomiast Jared Leto wspomniał Benningtona i Cornella na gali MTV Video Music Awards.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Linkin Park Chester Bennington