12.03.2018 14:26

Posłuchaj „Like a Rolling Stone” Boba Dylana w interpretacji Julii Marcell

Do coveru pojawił się spektakularny teledysk, za który odpowiedzialny jest również wokalistka.

Posłuchaj „Like a Rolling Stone” Boba Dylana w interpretacji Julii Marcell
foto: East News; AP/FOTOLINK/East News

Nagranie utworu Boba Dylana „Like a Rolling Stone” w interpretacji Julii Marcell powstało początkowo na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, mającej na celu popularyzację wiedzy o literaturze i promocję czytelnictwa.

Praca nad coverem zainspirowała pomysł na teledysk, którego realizacji podjęły się dwa warszawskie studia: Bites (produkcja) oraz Badi Badi (postprodukcja).

Utwór Boba Dylana to niezwykły literacko tekst, który niesie wiele znaczeń. Twórców teledysku – Julię Marcell i Jakuba Laskusa - najbardziej zainteresował jego uniwersalny wymiar. Osadzony w przestrzeni kosmicznej obraz jest refleksją na temat poczucia pustki i zagubienia w nadmiarze oraz próżności współczesnego, rozwiniętego świata.

Zobaczcie zatem, jak prezentuje się cover Boba Dylana:

Polskie covery Boba Dylana

Artysta, który zdobył literacką nagrodę Nobla, jest inspiracją dla wielu twórców, również polskich. Na dwupłytowym wydawnictwie „dylan.pl” pojawiły się utwory Boba Dylana w tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego. Na płycie pojawili się m.in. Tomasz Organek, Pablopavo, Marysia Sadowska, Tadeusz Woźniak czy Martyna Jakubowicz. Muniek Staszczyk nagrał na potrzeby tego albumu „Czasy nadchodzą nowe”.

Natomiast Krzysztof Krawczyk wydał 10 listopada 2017 roku album „Wiecznie młody. Piosenki Boba Dylana”, na którym znalazły się właśnie kompozycje Dylana po polsku.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Bob Dylan