27.11.2017 15:50

Posłuchaj Metalliki zagranej na kieliszkach do wina

To niecodzienne wykonanie „Hardwired” dołącza do długiej listy dziwnych, nietypowych i absurdalnych coverów. Posłuchajcie jak brzmi Metallica w wersji szklanej.

Posłuchaj Metalliki zagranej na kieliszkach do wina
foto: kadr z wideo

Metallica jako jeden z największych zespołów na świecie, dość często pada ofiarą wszelkich remixów, mashupów, coverów czy innych remasterów. Czasami zdarza się tak, że muzycy sami zaczynają coverować siebie, tworząc pewien rodzaj muzykocepcji. Tym razem youtuber Gaurav Kotian zagrał ich utwór „Hardwired” z albumu  „Hardwired... To Self-Destruct” na kieliszkach do wina.

Muzyk pozostawił jednak w tle oryginalne nagranie, przez co cover traci trochę ze swoich psychodelicznych właściwości. Nie mniej, robi wrażenie. Z resztą zobaczcie sami:

Na świecie ludzie znajdują jednak jeszcze bardziej niekonwencjonalne instrumenty, przy których kieliszki do wina to zabawki dla dzieci. Przy pociechach pozostając - pamiętacie jak ktoś użył dziecka do grania coveru Rammstein? Albo jak dzieci same zagrały cover zespołu. No i nie można oczywiście zapomnieć o łopacie, która sama grała Nirvanę.

Czasami zdarza się też tak, że natura sama zaczyna grać klasyczne rockowe utwory. Wtedy należy jednak uważać, czy przypadkiem nie jest się pod wpływem mocniejszych trunków, bo wtedy efekt może być opłakany.

Kamil Kacperski
Tagi: Metallica Duperele