29.03.2017 15:09

Posłuchaj „Nothing Else Matters” w interpretacji młodego pokolenia

Niepozorne małe dziewczyny wykonały zawodowo cover jednej z najsłynniejszych kompozycji thrashmetalowców. Sprawdźcie, jak brzmi ta wersja.

Posłuchaj „Nothing Else Matters” w interpretacji młodego pokolenia
foto: kadr z wideo

Metallica już doczekała się tylu coverów, że fan kapeli mógłby czuć się zmęczony taką ilością przeróbek. Jednak za każdym razem, gdy pojawia się kolejna wersja znanego hitu ciekawość powoduje, że sięga się po kolejne wersje. Spore wrażenie robią szczególnie te nagrania, w których za instrumenty chwytają dzieci - często maluchy są mniejsze niż sprzęt muzyczny.

Siłą rzeczy serce się raduje, gdy młode osóbki decydują się na taki repertuar zamiast wykonywać infantylne piosenki dla dzieci. Na Antyradio.pl pisaliśmy o „Atlas Rise” w wykonaniu nastolatek, które mają metal w sercu, teraz natomiast przedstawimy Wam dziewczynki, które muzykują nie gorzej niż starsze koleżanki.

Perkusistka Sina połączyła siły z małą blondyneczką Jadyn Ryle, żeby wspólnie wykonać słynną balladę „Nothing Else Matters” przy akompaniamencie pianina. Posłuchajcie, jak znany kawałek brzmi w takim wykonaniu:

Trzeba przyznać, że kompozycja stała się zdecydowanie bardziej subtelnym numerem, który potrafi wzruszyć tych bardziej uczuciowych. 10-letnia Jadyn Ryle świetnie sprawdza się jako wokalistka i patrząc na liczbę wyświetleń jej coverów na YouTubie można przepowiedzieć jej świetlaną przyszłość. Perkusistka natomiast ma na swoim koncie debiutancki album, zatem również nie spoczywa na laurach.

W kontekście coverów Metalliki wykonanych przez młodych artystów warto wspomnieć o „Nothing Else Matters” w wykonaniu 15-letniej Caroline Baran z Postmodern Jukebox, jak również o 13-latce, która wymiotła na perkusji repertuar Metalliki.

Jak oceniacie cover Metalliki?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele